Het eerste jaar bij Team Picnic PostNL, zoals de ploeg sinds 1 januari heet, verliep voor Fabio Jakobsen rampzalig. De sprinter aast komende zomer op revanche in de Tour France, waar ook smaakmaker Frank van den Broek aan de start staat.
Jakobsen ruilde Soudal-Quick Step in 2024 in voor het tegenwoordige Team Picnic PostNL. In zijn eerste jaar bij de ploeg koos hij voor de combinatie Giro en Tour, maar dat werd geen succes. De 28-jarige sprinter kende veel tegenslag onder meer door enkele valpartijen, maar wil daar zijn tegenvallende prestaties - met slechts één zege - niet aan toeschrijven. "Ik was gewoon niet goed genoeg. Dan win je niet meer", vertelt hij in gesprek met ANP.
Hij reed in 2024 naar eigen zeggen een anoniem voorjaar. "En in de Giro kwam ik er gewoon niet aan te pas." Een val in de elfde etappe maakte een einde aan zijn verblijf in Italië, waarna Jakobsen zich richtte op de Tour de France. "Ik heb in die tussenliggende periode wel een stap gemaakt, maar ook in de Tour was ik gewoon niet goed genoeg." Na twee top 10-noteringen gaf hij in de twaalfde etappe op. "Ik was niet competitief."
11 juli 2024, 13:21
De Tour de France gaat als een nachtkaars uit voor de Nederlandse sprinter Fabio Jakobsen. De 27-jarige wielrenner uit Heukelum (vlakbij Leerdam) is aan het begin van de twaalfde etappe afgestapt. Hij was moederziel alleen.
Jaar van revanche
Jakobsen begint zijn seizoen op 28 januari in de AlUla Tour, een rittenkoers in Saudi-Arabië. Daarna volgen de rittenkoersen UAE Tour en Parijs-Nice. "We laten de rest van het voorjaar nog een beetje open", zegt de geboren Heukelumer.
"We willen stappen maken met Fabio in de eerste helft van het seizoen en daarna met vertrouwen naar de Tour gaan", zegt ploegleider Rudi Kemna. "Daar is hij in de vlakke sprints onze finisher, ondersteund door Tobias (Lund Andresen)."
6 januari 2025, 09:32
Het Nieuwsblad heeft de planning van Wout van Aert voor de eerste helft van het wielerseizoen uit de doeken gedaan. De Belg begint zijn seizoen in Spanje, maar de Giro d'Italia zal de grootste race van zijn eerste half jaar worden.
Frank van den Broek rijdt Tour de France
Van den Broek heeft al zekerheid dat hij in juli deelneemt aan de Tour de France. De 24-jarige renner uit Warmond stal vorig jaar de show in de eerste etappe. Met een vroege ontsnapping speelde hij een cruciale rol door zijn kopman Romain Bardet aan de ritzege en de gele trui te helpen.
Voor Bardet wordt dit zijn laatste seizoen als profrenner. De 34-jarige Fransman zet na dit jaar een punt achter zijn carrière. Hij richt zich in zijn afscheidsjaar op de Giro d’Italia en slaat de Tour de France voor eigen publiek over.
4 januari 2025, 23:04
Lars van der Haar kreeg zaterdag bij de veldrit in Gullegem te maken met een ongemakje. Halverwege de koers moest de Nederlander even stil houden om zijn arm terug in de kom te ploppen. De renner van Baloise Glowi Lions stapte vrolijk weer op en finishte als tiende.
Casper van Uden krijgt de kans in Giro
Waar de Giro voor Bardet geldt als de laatste ronde, staat Casper van Uden juist voor het eerste aan de start van een grote ronde. De 23-jarige geboren Schiedammer boekte vorig jaar vier overwinningen en krijgt in de Giro het vertrouwen van zijn ploeg. "Supergaaf, ik heb het afgelopen jaar wat stappen gezet en kijk ernaar uit", vertelde de sprinter op de persdag van Picnic PostNL.
In de AlUla Tour klopte hij vroeg in het jaar de erkende topsprinters Dylan Groenewegen en de Belg Tim Merlier. In Rund um Köln hield hij de Eritreër Biniam Girmay achter zich. "Het begin van het jaar was heel goed, ik hoop die lijn nu door te zetten." Net als vorig jaar begint hij het seizoen in de Saudische rittenkoers.