Generale repetitie voor WK eindigt in drama voor Nederlandse topwielrenners: zorgen voor Mathieu van der Poel

Redactie Sportnieuws.nl • 14 september 2026 om 07:59 / Update: 22 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Generale repetitie voor WK eindigt in drama voor Nederlandse topwielrenners: zorgen voor Mathieu van der Poel
i

Bart Lemmen. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 14 september 2026 om 07:59 / Update: 22 minuten geleden

De GP Montréal draaide zondagavond uit op een pijnlijke generale repetitie voor twee belangrijke Nederlandse wielrenners. Thymen Arensman en WK-deelnemer Bart Lemmen kwamen hard ten val en moesten de wedstrijd verlaten. Vooral de mogelijke gevolgen voor Lemmen zijn met het oog op het WK en kopman Mathieu van der Poel groot.

De GP Montréal werd verreden op exact hetzelfde parcours als de wegwedstrijd voor mannen op het WK wielrennen van zondag 27 september. Isaac del Toro won de koers door Paul Seixas te verslaan in een sprint-à-deux. Voor de Mexicaan was het zijn eerste WorldTour-zege in een eendagswedstrijd. Del Toro bezorgde UAE Team Emirates-XRG bovendien de vijfde overwinning op rij in Montréal.

WK-topfavoriet Remco Evenepoel kon geen rol van betekenis spelen in de strijd om de overwinning. Hij miste de belangrijkste slag in de finale en moest vervolgens in zijn eentje een gat van meer dan dertig seconden overbruggen. Dat lukte, maar daardoor kon hij niet volgen toen Seixas en Del Toro in de slotfase versnelden. De Belg kwam als vijfde over de finish en wist tijdens de generale repetitie dus nog niet te overtuigen.

Grote zorgen om Nederlanders

Voor Arensman en Lemmen eindigde de GP Montréal voortijdig. De twee Nederlanders raakten in de finale betrokken bij een zware valpartij op een dalende strook. De Amerikaan Seán Quinn verloor de controle over zijn fiets en maaide Arensman onderuit. Lemmen kon de gevallen renners vervolgens niet meer ontwijken en werd over hen heen gekatapulteerd.

Op de beelden was te zien dat Lemmen zwaar aangeslagen was. Arensman bleef na de val lange tijd op het asfalt zitten. Beide Nederlanders stapten niet veel later uit de wedstrijd. Het is nog niet bekend welke verwondingen zij aan de harde klap hebben overgehouden.

Domper voor Van der Poel

Vooral rond Lemmen zal met spanning op een medische update worden gewacht. De renner van Visma | Lease a Bike behoort tot de Nederlandse WK-selectie en moet Van der Poel op het zware parcours ondersteunen in zijn jacht op een tweede wereldtitel. Arensman was aanvankelijk niet geselecteerd, maar zou als eventuele vervanger wel een logische optie zijn omdat hij al in Canada aanwezig is. Na zijn eigen valpartij is het echter ook de vraag hoe hij er fysiek aan toe is.

Lemmen verlengde onlangs nog zijn contract bij Visma | Lease a Bike tot eind 2029. De voormalig militair wordt binnen de ploeg gewaardeerd als sterke en veelzijdige helper. Het is door zijn val echter onzeker of hij die rol over twee weken ook kan vervullen op het WK. Naast Lemmen zijn Daan Hoole, Tim van Dijke, Pascal Eenkhoorn, Menno Huising, Mathijs Paasschens en Bauke Mollema geselecteerd om kopman Van der Poel te ondersteunen.