Team Visma | Lease a Bike deelt naar nieuws over pechvogel Jonas Vingegaard

Redactie Sportnieuws.nl • 17 augustus 2026 om 10:59 / Update: 1 uur geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Team Visma | Lease a Bike deelt naar nieuws over pechvogel Jonas Vingegaard
i

Jonas Vingegaard © GettyImages

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 17 augustus 2026 om 10:59 / Update: 1 uur geleden

Jonas Vingegaard kende tot nu toe een wisselvallig seizoen. Tijdens de Tour de France leek hij op weg naar een tweede plaats, tot hij onderuit ging. Nu deelt zijn ploeg Visma | Lease a Bike nogmaals vervelend nieuws over hem.

Wielrenner Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.

"Na een lange en intense wedstrijdperiode was er na de Tour de France sowieso al een herstelperiode gepland", vertelt de tweevoudig Tourwinnaar via zijn ploeg. Vingegaard won dit jaar Parijs-Nice, de Ronde van Catalonië en de Giro d'Italia.

"Door de sleutelbeenblessure is de start van mijn training vertraagd en is het voor mij niet mogelijk om de komende tijd weer op topniveau te rijden. De focus ligt op een optimale voorbereiding op de doelen voor het seizoen 2027. Ik zal deze specifieke doelen de komende tijd met het team bespreken."

Vuelta d'España

Dat houdt dus ook in dat Vingegaard niet van start gaat in de Vuelta d'España. Visma | Lease a Bike heeft de selectie voor de Spaanse topkoers nog niet bekend gemaakt. Wie de Vuelta wel zal rijden is Tadej Pogacar. De Tour de France-winnaar wil daar in het iconische rijtje met renners komen die de Giro, Tour en de Vuelta hebben gewonnen. Vingegaard staat al in dit rijtje na zijn winst in de Giro eerder dit jaar.

Ook Marc Reef, head of racing bij Visma |Lease a Bike, baalt ervan dat Vingegaard niet meer kan racen. Maar hij kijkt ook vooruit. "Het is het beste voor Jonas om zich te gaan focussen op 2027. Samen met Jonas gaan wij in de komende weken een opbouw qua training formuleren die het beste past bij onze doelen die we volgend jaar met hem gaan hebben."