Nieuwe hobby van afwezige topatleet wekt verbazing bij atletiekicoon tijdens EK

21:11, 06-03-2025 / Laatste Update: 22:02, 06-03-2025
Nieuwe hobby van afwezige topatleet wekt verbazing bij atletiekicoon tijdens EK
i

Armand Duplantis ontbreekt op de EK indoor, maar is toch onderwerp van gesprek © Getty Images

21:11, 06-03-2025 / Laatste Update: 22:02, 06-03-2025

Armand Duplantis is een fenomeen op én naast de atletiekbaan. De Zweed verbreekt voortdurend zijn eigen wereldrecord, maar de polsstoksensatie baarde onlangs ook opzien in een compleet andere tak van 'sport'. En dat heeft ook de EK atletiek in Apeldoorn bereikt.

De olympisch kampioen boekte afgelopen weekend succes in de muziekwereld. Duplantis heeft namelijk een single uitgebracht waarop hij zingend te horen is. Het nummer Bop slaat her en der aan. Het boegbeeld van de atletiek verbrak even later later doodleuk nog even zijn eigen wereldrecord door naar 6,27 meter te springen. Dat deed hij onder begeleiding van zijn eigen nummer, dat door het stadion in Frankrijk schalde.

Dafne Schippers reageert

De organisatie van de EK indoor in Apeldoorn had dit weekend de Zweed natuurlijk dolgraag verwelkomd, maar Duplantis is er op het toernooi niet bij. Hij slaat de wedstrijden over en springt later deze maand in eigen land. Toernooidirecteur en oud-topsprintster Dafne Schippers is bij de NOS duidelijk over de absentie van Duplantis. "Jammer, maar het hoort er wel een beetje bij."

Duplantis is niet de enige topatleet die het toernooi links laat liggen. Sifan Hassan rent over anderhalve maand de marathon van Londen en focust zich daar op, Femke Bol komt alleen op de estafette in actie en slaat de individuele afstanden over.

Aandacht voor Duplantis

Toch wordt er wat aandacht besteed aan Duplantis. Schippers krijgt het nieuwe nummer van hem te horen en dat levert een ietwat verbaasde blik op. "Misschien kan hij de volgende keer de EK-song maken", grapt ze. Naast haar staat op dat moment voormalig topatleet Gregory Sedoc. Als aan hem gevraagd wordt of zo'n lied niets voor hem is, wordt duidelijk dat hij beter kan rennen dan zingen. "Nee nee, zingen gaat me niet zo goed af."

Schippers betrokken bij EK indoor

De EK indoor zijn deze donderdag begonnen in Apeldoorn. Schippers is als toernooidirecteur flink betrokken bij het evenement. Ze schitterde in een ietwat opvallende rol samen met de mascotte. De winnares van olympisch zilver in 2016 verwacht veel van de grote Nederlandse enclave. De afgelopen twee EK's werden er telkens zeven medailles gewonnen en ook nu gloort er het nodige eremetaal.