Marianne Timmer maant Erben Wennemars tot kalmte, oplettende volgers zien iets verkeerd gaan bij ex-topschaatser
i

Erben Wennemars voorafgaand aan de marathon van Rotterdam. ©ANP

Marianne Timmer maant Erben Wennemars tot kalmte, oplettende volgers zien iets verkeerd gaan bij ex-topschaatser

09:07, 17-04-2025

Erben Wennemars kan niet stilzitten, want nadat hij tijdens de marathon van Rotterdam afgelopen zondag een prima prestatie neerzette, is hij alweer bezig met een volgende missie. Hij is aan zijn uithoudingsvermogen en kracht aan het werken voor een loodzwaar parkoers.

Begin mei doet de ex-topschaatser mee aan Hyrox, een fitnessparkoers. Dat gaat hij doen met zijn zoon, maar daar moet hij wel topfit voor zijn. Van alles moet hij kunnen: roeien, rennen, tillen, trekken en wat nog meer. Om in het weekend van 9, 10 en 11 mei in topconditie aan de start te verschijnen van Hyrox in schaatstempel Thialf, is hij flink aan het trainen. "Na de marathon weer lekker bezig voor de Hyrox Thialf", schrijft hij erbij.

Marianne Timmer

Onder toeziend oog van duizenden volgers, doet hij de oefeningen die hij over enkele weken 'voor het echie' ook moet doen na. Marianne Timmer is er als de kippen bij om Wennemars van een ongevraagd advies te voorzien. "Het hoeft geen wedstrijdje meer te zijn hè", is ze onder de indruk van het harde werken van haar ex-collega. Van haar mag hij het ook rustiger aandoen, maar zoals een andere volger reageert: 'Eens een sporter, altijd een sporter'.

'Verkeerde' oefening

Maar ook andere volgers hebben tips en adviezen voor Wennemars senior. Zo zien een aantal een 'verkeerde' techniek bij de roeioefening van de olympisch kampioen. Waar de een hem uitnodigt voor een lesje bij een roeivereniging, is een ander nog behulpzamer en legt precies uit hoe Wennemars het wel zou moeten doen. 'Die ergo techniek kan je nog wat aan slijpen! Als je later je rug pas gebruikt win je echt makkelijk een paar split seconden!! Meer hangen aan je armen vanuit je schouders en bekken en pas met je rug over je bekken heen kantelen als je volledig bent uitgetrapt', is het advies.

Erben Wennemars

Wennemars is naast ex-topschaatser ook analist bij de NOS. Daarnaast is hij ook de vader van Joep, die op de meest recente WK afstanden goud won op de 1000 meter. Zijn andere zoon Niels is ook super sportief en dus het maatje van zijn vader tijdens Hyrox.