Ingevallen darter beleefde knotsgekke uren voorafgaand aan EK darts: 'Ik lag nog in bed'

Redactie Sportnieuws.nl • 23 oktober 2026 om 15:23 / Update: 1 uur geleden
Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Ingevallen darter beleefde knotsgekke uren voorafgaand aan EK darts: 'Ik lag nog in bed'
i

Kim Huybrechts. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op GoogleStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 23 oktober 2026 om 15:23 / Update: 1 uur geleden

Er doen 32 spelers mee aan het EK darts in Dortmund deze week. Toch was het hoogste gemiddelde op de openingsavond van de speler die als 33e geplaatst is. Het waren knotsgekke dagen voor Kim Huybrechts, die het cadeautje met beide handen aanpakt.

Donderdagavond begon het EK darts in Duitsland en met Luke Littler, Luke Humphries en Michael van Gerwen waren alle toppers erbij. Althans, dat had zo moeten zijn. Vanwege buikgriep moet Humphries zich donderdagochtend noodgedwongen afmelden voor het toernooi. Een flinke domper voor de Engelsman, die in 2024 wereldkampioen werd.

Toch gehaald

De afmelding van de nummer twee van de wereld, inmiddels nummer drie want Gian van Veen is over hem heen gegaan op de wereldranglijst, betekende goed nieuws voor Kim Huybrechts. De Belg had het EK net misgelopen nadat hij matchdarts miste tijdens het Euro Tour-toernooi in Maastricht.

Huybrechts ging gelijk op weg naar Dortmund en leverde in de avond een flinke prestatie af. Hij versloeg Ryan Searle, halve finalist op het afgelopen WK, met maar liefst 6-1 en gooide met zo'n 103 punten per beurt het hoogste gemiddelde van de avond.

Springen van blijdschap

HLN volgde Huybrechts op de voet tijdens twaalf knotsgekke uren. Woensdag had de PDC contact opgenomen met de Belg, dat 'iemand zich niet lekker voelde'. Donderdagochtend werd hij gebeld met het bevrijdende nieuws: hij mocht invallen. "Ik heb Kim nog nooit zo snel zijn telefoon zien grijpen", lacht zijn vrouw Dana Verhaegen. “Ik lag nog in bed toen ze belden”, vertelt Huybrechts. “Maar natuurlijk zou ik erbij zijn! Ik stond te springen van blijdschap thuis. Zelfs al had ik plannen, alles zou ervoor moeten wijken. Een major wil je niet missen.”

Huybrechts zou eigenlijk het EK missen en moest ondanks een goed jaar ook verstek laten gaan aan de World Matchplay en de World Grand Prix. Beide majors lagen binnen handbereik, maar het dubbeltje viel net de andere kant op. “De manier waarop ik de afgelopen maanden naast enkele majors had gegrepen, was toch vrij pijnlijk. Er zaten een aantal wedstrijden bij die ik had kunnen of moeten winnen, maar toch verloor. Uiteindelijk ligt dat altijd aan jezelf. In de eerste plaats mag je die kansen zelf niet weggeven. En dat doe ik nog te vaak. Dat was niet makkelijk. Dat ik er nu toch bij ben, is een geweldige bonus."

Die bonus blijkt goud waard, want Huybrechts mag het zaterdag in de tweede ronde opnemen tegen Stephen Bunting. “Dit had ik vanmorgen absoluut niet gedacht", lacht de Belg donderdagavond na zijn partij. "Ik had het geluk dat ik vrij kon spelen. Mijn pijlen vlogen zoals ik het wou, dat was lang geleden. Soms is weinig voorbereiding beter dan een heel goeie. Dit betekent heel veel.”