DELEN

Koning van de Euro Tour! Michael van Gerwen wint in Leverkusen zijn 35e titel

Bart van der Wijst • 00:26, 09-05-2022 / Laatste Update: 15:34, 06-08-2024
Bart van der Wijst • 00:26, 09-05-2022 / Laatste Update: 15:34, 06-08-2024

Michael van Gerwen is de absolute koning van de Euro Tour. In Leverkusen won hij zondag voor de 5e keer in zijn carrière de European Darts Open. Van Gerwen versloeg in de finale de Belg Dimitri Van den Bergh: 8-5.

Van Gerwen werd direct gebroken door zijn Belgische tegenstander, alleen daarna bepaalde de Nederlander het tempo. Hij kwam met 3-1 voor.

Dik 100 gemiddeld

Toch lukte het Van Gerwen niet om die ruime marge te behouden, Van den Bergh kwam terug tot 3-3. Onnodig, maar de Belg was erg zuiver op zijn dubbels. Toch herstelde de Nederlander zijn marge in de 10e leg. De lekker gooiende Van Gerwen kwam toen met 6-4 voor.

Van den Bergh snoepte vervolgens weer de leg van Van Gerwen terug. De Belg had daarna de kans om terug te komen tot 6-6, alleen hij miste de dubbels. En dat moet je bij Van Gerwen in deze vorm niet doen. Hij strafte het dan ook af: 7-5. In zijn eigen leg veroverde 'Mighty Mike' vervolgens zijn 35e titel in de Euro Tour. Wat een ongekende cijfers!

Peter Wright en Gerwyn Price staan gedeeld 2e op die lijst met allebei 6 titel. Van Gerwen heeft dus maar liefst 29 prijzen meer dan beide heren. Dit jaar won Van Gerwen 3 van de 5 Euro Tours.