Luke Littler weet vrijdagavond 20.00 uur (Nederlandse tijd) nog meer aandacht op zich gericht dan normaal. De Engelse topdarter gaat iets doen wat nog nooit eerder is gebeurd. Tijdens een liveshow op streamingsdienst Netflix moet hij twintig spelers van een leg zien te houden. Die kunnen op hun beurt weer 501.000 Britse ponden verdienen als ze een leg kunnen winnen van Littler. Ex-prof Vincent van der Voort is héél benieuwd.
Beat Luke Littler heet de uitdaging op Netflix die wereldwijd live te zien is op Netflix op vrijdagavond 30 oktober. Een verzameling van twintig darters is opgetrommeld om het de tweevoudig wereldkampioen en nummer 1 van de wereld zo moeilijk mogelijk te maken. "Ik ben heel benieuwd hoe dat gaat", blikt Van der Voort vooruit in de nieuwe aflevering van de podcast Sportnieuws.nl Darts Draait Door. "Het is live, maar als iemand wint is de show ook meteen klaar. Dat is best link, want het kan dus al na één leg klaar zijn. Hoe ze dat dan gaan doen...?"
'Het is geen kattenpis'
Er zijn tal van bekende namen uitgenodigd om een poging te wagen. Zo doen Fallon Sherrock, Mitchell Lawrie en Jayden Walker mee bijvoorbeeld. Walker won op veertienjarige leeftijd recent nog het jeugd-WK bij de WDF op het iconische Lakeside. De vijftienjarige Engelsman is nog zo'n toptalent die het Littler weleens heel moeilijk kan gaan maken. Hij haalde vorig jaar nog de finale van het grote WK bij de WDF op Lakeside, die hij verloor van de Nederlander Jimmy van Schie. "Het is allemaal geen kattenpis wat er meedoet", is Van der Voort onder de indruk van de deelnemerslijst.
"Er zitten een paar namen tussen die het gewoon kunnen gaan winnen. Lawrie is zo'n megatalent en zó goed. Alleen: krijgt hij een kans? Of wordt er voordat hij moet al een leg afgepakt van Littler en is het klaar. En komt hij tegen een Littler die nog koud is of al opgewarmd? Hoe gaan ze het indelen? Ik heb veel vragen over hoe het er allemaal uit gaat zien. Maar het is wel leuk en nog nooit eerder vertoond. Die twintig spelers krijgen de kans om vijf ton te pakken. Dat is serieus geld."
Hoeveel geld krijgt Luke Littler?
De vraag rijst ook op wat Littler (19) zelf wel niet moet verdienen met deze grote deal. "Zo'n jongen doet het niet voor een habbekrats, die zal echt flink geld krijgen. Commercieel is dit een waanzinnig idee. Ik ben heel benieuwd hoe ze de show gaan invullen. Wat is eerlijk en wat niet?"
Beluister Sportnieuws.nl Darts Draait Door
Luke Littler gaat het vrijdag 30 oktober opnemen tegen 24 spelers, die allemaal gaan proberen één leg van de tweevoudig wereldkampioen te winnen. Vincent van der Voort en Damian Vlottes van de podcast Sportnieuws.nl Darts Draait Door blikken vooruit op de uitdaging die live wordt uitgezonden op streamingsdienst Netflix. Ook bellen ze met Heine Uuldriks, die zich wist te plaatsen voor de Euro Tour in Maastricht en zelfs een rondje won. Dit en meer beluister je hieronder, of check in via kanalen als YouTube, Spotify en Apple Podcasts.
)