Studio Sport-boegbeeld (66) uit ongenoegen na vertrek bij NOS: 'Een onhandige en domme beslissing'

Redactie Sportnieuws.nl • 18 september 2026 om 20:43 / Update: 13 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Studio Sport-boegbeeld (66) uit ongenoegen na vertrek bij NOS: 'Een onhandige en domme beslissing'
i

Arno Vermeulen ©NLBeeld

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 18 september 2026 om 20:43 / Update: 13 minuten geleden

Decennia was journalist Arno Vermeulen (66) een van de bekendste gezichten en stemmen in het Nederlandse voetbal. Het NOS-icoon is onlangs met pensioen gegaan en blikt in een groot interview terug op diverse kwesties, zoals zijn bijnaam en het verdwijnen van een programma. Daarover is hij erg ontevreden.

Vermeulen zei eerder dit jaar dat hij zijn pensioen heeft vervroegd. Hij zou sowieso in mei 2027 moeten gaan en heeft dat met negen maanden vervroegd. "Ik vind het een prachtig moment om even een tijdje niets te gaan doen. In mei volgend jaar bekijk ik hoe dat bevalt en of ik dan nog behoefte heb om te werken", aldus Vermeulen eerder dit jaar tegenover Nu.nl.

De journalist was al sinds 2003 chef voetbal bij NOS Studio Sport. Vermeulen gaf geregeld commentaar en schoof vaak aan bij onder meer Studio Voetbal. Ook verdeelde hij de commentatoren over de wedstrijden.

Johan Derksen

In gesprek met het blad Voetbal International zegt de Alkmaarder dat hij zijn bijnaam 'De Witte Chinees' best lollig vindt. Johan Derksen gaf hem die bijnaam, gezien Vermeulen bij de NOS ook weleens commentaar gaf bij tafeltennis. Veel meer dan dat zat er niet achter.

Vermeulen zegt dan ook: "Ik heb hem met trots gedragen. Maar dat was wel een aparte tijd, ja. VI begon hun talkshow met onze hoogtepunten… Wat wil je nog meer? Topreclame, dat was een groot compliment voor Studio Voetbal. En ik vond het sterk dat wij er zelf nooit aandacht aan hebben besteed in ons programma."

Studio Voetbal

Na vorig seizoen werd de talkshow Studio Voetbal geschrapt vanwege bezuinigingen. "Ik vond het een onhandige en domme beslissing om het programma te stoppen", meent Vermeulen.

"Er keken toch zo’n 500 duizend mensen naar en er gebeurde op zondagavond veel in de voetballerij. Het opwachten van een bus bijvoorbeeld, waar je dan verslag van kon doen. En veel transfernieuws komt op zondag. Korte video’s gingen op socials ook enorm rond. Dus we bereikten echt heel erg veel mensen. Het is gewoon doodzonde."