Formule 1-coureur Max Verstappen heeft 'extra onderbroeken nodig' voor GP van Bahrein

Redactie Sportnieuws.nl • 2 oktober 2026 om 15:17
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Formule 1-coureur Max Verstappen heeft 'extra onderbroeken nodig' voor GP van Bahrein
i

Max Verstappen. Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 2 oktober 2026 om 15:17

Max Verstappen krijgt net als de andere Formule 1-coureurs te maken met bizarre omstandigheden bij de Grand Prix van Bahrein. Die wordt vanwege de onrust in het Midden-Oosten in Maleisië verreden. De Nederlander bereidt zich goed voor.

Verstappen heeft de eerste twee vrije trainingen op het circuit van Sepang er al op zitten. Hij klokte in VT1 de snelste tijd en was vierde in de tweede sessie. Hij wil dat zijn team Red Bull na de eerste twee trainingen voor de Grote Prijs van Bahrein, die in Maleisië wordt verreden, de bandenslijtage goed analyseert.

De viervoudig wereldkampioen keek redelijk positief terug op de eerste twee trainingen, maar ziet ook verbeterpunten. "De baan was lastig en het was heel heet, wat zorgde voor veel bandenslijtage", zei Verstappen via het team. "Er zijn wat zaken, vooral met de banden, die we moeten analyseren vanavond en die we beter moeten begrijpen voor morgen."

'Extra onderbroeken'

"Het was warmer in de tweede training en we werkten een ander programma af, dus het is heel moeilijk om de twee sessies te vergelijken", vervolgt hij. Naast de bandenslijtage heeft de extreme hitte ook een ander nadeel. "Je zweet wat meer. Dus dan moet je wat extra onderbroeken inpakken."

De weersomstandigheden zijn in Maleisië niet ideaal in deze tijd van het jaar. Het is er boven de dertig graden met een hoge luchtvochtigheid. Daardoor is er in Sepang ook veel kans op regen- en onweersbuien. "Als het hier regent, kan het erg glad worden", weet Verstappen. Er werd in 2017 voor het laatst geracet op het circuit van Sepang. Toen werd de GP gewonnen door de viervoudig wereldkampioen.

Grand Prix van Bahrein

Zaterdag volgt nog een derde vrije training. Om 10.00 uur is de kwalificatie op het circuit van Sepang. Verstappen, de nummer 6 in de stand, wacht nog op zijn eerste zege van 2026. Hij eindigde vorige week bij de GP van Azerbeidzjan als tweede achter Russell. Het was zijn vierde tweede plaats dit seizoen. Ook werd hij drie keer derde.