Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het EK handbal bekend gemaakt. Een opvallende naam die ontbreekt is Estavana Polman. Zij werd ook al gepasseerd in de voorbereiding op het eindtoernooi. "We moeten naar de toekomst kijken", vindt de nieuwe bondscoach.
Ten opzichte van de afgelopen Golden League wedstrijden, ter voorbereiding op het EK zijn er geen grote wijzigingen in de selectie. Naast Polman ontbreken ook Laura van der Heijden en Nikita van der Vliet weer. Signell heeft de speelsters afgelopen week persoonlijk geïnformeerd en zijn keuzes toegelicht.
28 oktober 2024, 07:00
Estavana Polman ontbrak deze interlandperiode bij de Nederlandse handbalsters. Het handbalicoon was dus niet te zien bij duels van Nederland en had in de tussentijd ook genoeg andere dingen te doen met dochtertje Jesslynn.
Ook Kelly Dulfer ontbreekt in de selectie. Zij heeft zelf die keuze gemaakt. "Het is fysiek en mentaal een lang en zwaar seizoen geweest, onder andere door de Olympische Spelen afgelopen zomer. Het is voor mij op dit moment de beste keuze om het EK over te slaan.”
WK en Olympische Spelen
“We zijn op een moment aangekomen dat we naar de toekomst moeten kijken”, zegt Signell. "Met oog op het WK volgend jaar, maar ook verder richting de Olympische Spelen in Los Angeles is het belangrijk ruimte te geven aan andere speelsters. Zij moeten de kans krijgen om op grote toernooien ervaring op te doen en zich te ontwikkelen in het team.”
“Zowel Laura als Estavana zijn zeer ervaren speelsters, met respectievelijk 289 en 190 interlandwedstrijden. Het Nederlands team heeft aan hen bijzonder veel te danken. Mede dankzij hen hebben we consequent in de top 8 kunnen presteren. Het is dan ook een lastig besluit geweest, zeker omdat het gaat om spelers met zo’n grote staat van dienst.”
3 november 2024, 19:02
De middag begon nog zo mooi voor Estavana Polman. Het boegbeeld van het Nederlandse handbal kreeg een staande ovatie toen haar naam voor de wedstrijd van haar ploeg Rapid Boekarest werd omgeroepen. De middag eindigde echter in een flinke teleurstelling.
De keuze om hen niet mee te nemen, is ook gebaseerd op de focus die Signell wil leggen op het versterken van de verdediging. “Mijn prioriteiten binnen het team liggen op de nodige ontwikkeling in de dekking. Ik vertrouw erop dat we met de geselecteerde spelers hierin belangrijke stappen kunnen zetten.”
Einde interlandcarrière?
Volgens Signell betekent dit niet direct een einde van een interlandcarrière voor de speelsters. “De deur is niet definitief gesloten, ik sluit niet uit dat ze in de toekomst weer aan de selectie worden toegevoegd.”
25 oktober 2024, 07:00
Estavana Polman (32) verkeert in bloedvorm sinds haar terugkeer na lang blessureleed. Dat ze niet geselecteerd werd voor de Golden League door de nieuwe bondscoach Henrik Signell was dan ook opvallend. Sportnieuws.nl belde met coach Signell over de kwestie: "Ik zei er duidelijk bij dat het om deze keer gaat. Verder beloof ik nooit iemand een plaats in het nationale team."
EK handbal
De Oranje-handbalsters reizen op 27 november af naar Innsbruck voor het Europees Kampioenschap. Nederland speelt dan in de groepsfase tegen Duitsland, IJsland en Oekraïne. De eerste wedstrijd wordt op vrijdag 29 november gespeeld tegen IJsland. Voorafgaand aan het EK, van 21 tot 24 november, spelen de TeamNL Handbaldames nog een Golden League toernooi in Denemarken.