Opvallende gang van zaken WK hockey zorgt voor discussie: 'Dit ging natuurlijk helemaal nergens over'

Naomi van As • Ellen Hoog • Redactie Sportnieuws.nl • 24 augustus 2026 om 13:08
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Opvallende gang van zaken WK hockey zorgt voor discussie: 'Dit ging natuurlijk helemaal nergens over'
i

Oranje-hockeysters Xan de Waard (l) en Yibbi Jansen. © Pro Shots

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Naomi van As • Ellen Hoog • Redactie Sportnieuws.nl • 24 augustus 2026 om 13:08

Het WK hockey in Nederland en België is in volle gang en de opzet van het toernooi is wat anders dan anders. In plaats van de gebruikelijke kwartfinales is er nu een tweede groepsfase. Die verandering valt niet bij iedereen in de smaak.

"Jij vindt die nieuwe opzet best wel leuk en van mij mag die kwartfinale wel terugkomen", zegt voormalig tophockeyster Naomi van As in de Sportnieuws.nl-podcast tegen haar oud-ploeggenote Ellen Hoog. De twee werden in hun eigen loopbaan twee keer wereldkampioen, waaronder in 2014 in eigen land, én twee keer olympisch kampioen.

"Bij de mannen pakt het echt goed uit", aldus Van As over de nieuwe opzet met twee groepfases. "Want daar is de top heel breed. Dus daar heb je gewoon altijd spannende wedstrijden. Die moeten eigenlijk in alle twee de poulefases op de top van hun kunnen presteren, willen ze de halve finale halen."

WK hockey voor vrouwen

"Bij de vrouwen vind ik het echt een ander verhaal", aldus Van As, die in aanloop naar het toernooi al een wereldtitel voor Oranje voorspelde. "Daar denk ik dan: ja, daar weet je het bijna al. Daar zou je dan gewoon die kwartfinale moeten spelen."

Hoog ziet ook daar wel een kanttekening bij, gezien de sterkte van het Nederlandse team: “Die kwartfinale weet je dan ook al wel...” Van As is het daar mee eens, maar: "Dat is dan wel een spannende wedstrijd, want het is erop of eronder.”

Nederland - China

Hoog bekeek zondag het duel tussen Nederland en China in de tweede groepsfase. Oranje won eenvoudig met 4-1: “Dat ging natuurlijk helemaal nergens over voor Nederland.” Van As: “China had nog alles om voor te spelen, maar dat zag je niet. Je denkt niet van: oh die meiden gaan ervoor vuur of die hebben peper in de reet. Hoppakee!

"China was twee jaar geleden finalist op de Olympische Spelen", vertelt Hoog. "In die finale had Nederland het echt heel zwaar. Dat werd uiteindelijk 1-1 aan het einde van de wedstrijd en Oranje werd olympisch kampioen door shootouts. Het is grappig dat het zo'n verschil is in twee jaar tijd. Zij zijn terug gezakt en Nederland is veel sterker, want twee jaar geleden waren ze helemaal niet zo heel goed. Ze werden wel olympisch kampioen, maar het spel zag er niet uit en nu ziet het er heel verzorgd uit.” Van As: “Het is iets georganiseerder.”

Luister de podcast

In de nieuwe aflevering van EN Door met Sportnieuws.nl bespreken Ellen Hoog en Naomi van As natuurlijk het EK hockey. De opzet van het toernooi zorgt voor de nodige discussie. Verder aandacht voor de ‘hete adem’ van Femke Broeders-Bol, een lastige keuze tussen Davina Michelle en Orgel Joke en het opmerkelijke pilletje van Maarten van der Weijden. Rafael van der Vaart een steuntje in de rug na het nieuws over de zwangerschap van Estavana Polman. Luister de aflevering in je favoriete podcastapp of hieronder.