Kenia wordt WILD van marathongoud Eliud Kipchoge: 'President in 2022!'

Marcel Roes • 12:54, 08-08-2021 / Laatste Update: 17:28, 06-08-2024
Marcel Roes • 12:54, 08-08-2021 / Laatste Update: 17:28, 06-08-2024

Eliud Kipchoge was de marathonkoning van Rio 2016 en Eliud Kipchoge is de marathonkoning van Tokio 2021. Geef deze man een stuk weg en hij blijft rennen, rennen en rennen. De nu 36-jarige Keniaan komt uit het dorpje Kapsisiywa, in het westen van het enorme land, en weet niet beter dan dat hij moet bewegen om te overleven.

Kipchoge is niet alleen een briljante duurloper, hij is ook een wijs man. Luister maar naar zijn filosofie: "Alleen mensen met discipline zijn echt vrij. Als je geen discipline hebt, dan ben je een slaaf van je buien en passies". Denk daar maar eens over na!

Het Oost-Afrikaanse Kenia is een land waarin veel zaken niet op orde zijn. Infrastructuur, fraude, toegang tot drinkwater, verdeling van welvaart, homorechten, milieuregels: er zijn veel zaken te verbeteren. In 2022 zijn er presidentsverkiezingen in het land en veel Kenianen zouden als Kipchoge zich verkiesbaar stelt blind op hem stemmen. Of op zijn minst moet zijn naam in het volkslied! Zie deze tweets: