Suzanne Schulting is bezig aan haar tweede leven als langebaanschaatsster. Ze gaat heel hard van start: de 27-jarige Schulting pakte bij de tweede World Cup direct een medaille. "Ik ben een snelle leerling, klaarblijkelijk."
Schulting tekende deze zomer bij Team Essent (toen nog Schaatsteam Jumbo) en gaf destijds aan zich te richten op shorttracken én het langebaanschaatsen. Als shorttrackster heeft de Groningse een volle prijzenkast, met bijvoorbeeld al zes olympische medailles. Nu nog als langebaanschaatsster.
Een paar jaar geleden deed ze al eens een poging op die discipline. Nu ze nog altijd herstellende is van een enkelbreuk en shorttracken nog niet op haar gewenste niveau kan, blijkt een nieuwe poging op de langebaan de uitweg. Schulting plaatste zich op het World Cup Kwalificatietoernooi direct op de 500 en 1000 meter.
Snelle leerling
Schulting was vorige week in Nagano voor de eerste World Cup en moest het toen nog zonder medailles doen. Ze was eigenlijk steeds middenmoter op de twee sprintafstanden. Een week later was dat heel anders. Schulting greep op de eerste 500 meter nét naast de podiumplekken en zat bij de tweede 500 meter nog maar zes honderdsten van de winst af. Dat leverde haar zilver op.
Meer durf
"Ik durf in de buitenste bocht nu door te rammen", legt ze uit aan de NOS. "Ik kan mijn agressie vertalen naar het ijs. Ik blijf in de bochten nu ook meer zitten." Schulting voegde daar ook nog een gouden plak op de team sprint aan toe, samen met Angel Daleman en Michelle de Jong.
"We hebben nog nooit met zijn drieën getraind", zei Schulting na afloop. "Angel en ik wel samen. Maar het ging top." Daleman traint regelmatig met Team Essent mee.
,fit(480:))