Topschaatsster Joy Beune geeft openhartig inkijkje in dagelijks leven: 'Kjeld vindt alles lekker'
i

Joy Beune ©Getty Images

Topschaatsster Joy Beune geeft openhartig inkijkje in dagelijks leven: 'Kjeld vindt alles lekker'

19:47, 07-03-2025 / Laatste Update: 20:45, 07-03-2025

Joy Beune reist af naar de WK afstanden 2025 in Hamar met goede hoop op eremetaal op de 1500 én 3000 meter. Ook op de ploegenachtervolging zal de vriendin van topschaatser Kjeld Nuis in actie komen. Een belangrijk onderdeel van haar voorbereidingen op het belangrijkste evenement van het seizoen is haar dieet.

De regerend wereldkampioene op de 5000 meter hield voor Grazia bij wat ze zoal op haar bordje legt. Qua ontbijt is er geen variatie: alle zeven dagen van de week begint ze met yoghurt en fruit. De lunch bestaat of uit brood, al dan niet geroosterd, of een wrap, opgetuigd met onder meer kip en groente.

Diner

Bij het diner leeft Beune zich wat meer uit, want dan kan er van alles op het menu staan. Wel verantwoorde zaken uiteraard, zoals pasta, zalm, quinoa, groenten, rijst of salade. De enige dag waarop ze de teugels wat laat vieren is zondag: pizza met parmaham, met warme chocolademelk erbij of erna.

De tussendoortjes en snacks zijn niet zo spannend: eiwitrepen, eiwitshakes en gelletjes met koolhydragen. En gezien haar vriend Nuis een enorme koffiefanaat is, zullen er ook wel wat bakjes omgekieperd worden.

'Kjeld vindt alles lekker'

"Ik probeer zo gevarieerd en gezond mogelijk te eten", aldus Beune.

"Koken vind ik leuk, en Kjeld vindt alles lekker, dus dat scheelt. In de winter zijn we voor schaatswedstrijden meestal afhankelijk van hoteleten. Vaak komt het dan neer op rijst en pasta. Het enige wat altijd hetzelfde is, is mijn ontbijt. Ik word ’s ochtends snel misselijk, behalve van yoghurt met muesli en fruit. Ik probeer altijd een balans te vinden tussen lekker eten, drinken en goed presteren."

Gevaar

Wat dat eten in hotels betreft: dat is niet zonder gevaren. Haar team drukt haar op het hart om in bepaalde oorden erg voorzichtig te zijn. "Ik eet ongeveer drie uur van tevoren, zoals pasta, rijst, pannenkoeken met poedersuiker of brood met jam. Als we in Azië zijn voor wedstrijden is eten een uitdaging. Om elk risico op voedselvergiftiging te vermijden, mogen we niet buiten de deur eten."

Verder leeft Beune zeker tijdens het schaatsseizoen volgens strakke ritmes en patronen. "Ik train twee keer per dag: schaats- en krachttraining. Na mijn ontbijt begint mijn eerste training, daarna lunchen, en na training twee is het alweer tijd voor het avondeten."

De hiel van Nuis

Of Nuis ook in actie komt bij de WK afstanden is nog onzeker. Bij de laatste World Cup in Thialf trapte hij uit kwaadheid na een diskwalificatie een stoeltje kapot. Daarbij blesseerde hij zich.