Waar veel Nederlandse schaatstoppers besloten om niet af te reizen naar Polen voor de vijfde World Cup van het seizoen, deed Marijke Groenewoud dat wel. Zij pakte een week eerder al drie keer goud bij de NK afstanden en trok die vorm in het oosten van Europa moeiteloos door. Haar topvorm is ook twee andere sportgrootheden opgevallen.
"Wel opvallend, de 1500 meter wint ze van Miho Takagi", merkt voormalig tophockeyster en groot schaatsfan Naomi van As op in de nieuwe aflevering van de Sportnieuws.nl-podcast EN Door met Ellen & Naomi. De Japanse specialiste was jarenlang nagenoeg onverslaanbaar op de afstand, maar werd de afgelopen periode al een aantal keer door Joy Beune afgetroefd en moest dit weekend dus opnieuw haar meerdere erkennen in een Nederlandse.
24 februari 2025, 19:51
Het was even flink schrikken zaterdag tijdens de 3000 meter voor vrouwen op de World Cup in Polen. Ragne Wiklund zette de snelste tijd neer, maar werd even later afgevoerd door de toegesnelde hulptroepen. Een moment dat vragen opriep bij ervaringsdeskundigen.
Topvorm
Waar Groenewoud nog een moeizaam begin van het seizoen kende, rijgt ze de overwinningen aan elkaar. "Ongelooflijk, die vorm van Groenewoud. Dat is toch niet normaal?", vraagt Ellen Hoog zich vervolgens af. Volgens de oud-tophockeyster is ze op het perfecte moment op haar best: "Het is te hopen dat ze het nog even vasthoudt tot de WK afstanden, want dat is het hoogtepunt van deze winter. Daar werken alle schaatsers naartoe."
21 februari 2025, 11:30
Voor Marijke Groenewoud is er nog een droom die ze ooit hoopt te verwezenlijken: het winnen van de Elfstedentocht. De iconische schaatswedstrijd is al sinds 1997 niet meer gehouden en de kans dat hij ooit nog komt is klein. Toch droomt Groenewoud nog altijd van een Elfstedentocht.
"Ik heb het idee dat niets haar meer in de weg staat, ze is zo in vorm", vervolgt Hoog. Groenewoud was in Polen ook de beste op de massastart en eindigde op de 3000 meter maar net naast het podium. Een week eerder pakte ze bij de NK drie gouden medailles en in dat weekend reed ze ook nog even heen en weer tussen Heerenveen en Utrecht om een marathon op haar naam te schrijven.
Irene Schouten
De schaatsster vult met haar sterke prestaties de leegte op die Irene Schouten achterliet bij Team AH Zaanlander, de ploeg van markante schaatscoach Jillert Anema. Schouten keerde onlangs echter weer terug op het ijs en in het verleden was zij altijd de kopvrouw, terwijl Groenewoud in haar dienst reed.
17 februari 2025, 13:20
Marijke Groenewoud werd niet alleen de koningin van de NK afstanden, met drie gouden medailles. Ze won ook nog eens tussendoor' haar vijftiende marathon van het seizoen. Daarmee werd ze gedeeld recordhouder en rest er nog één marathon om alleen de beste ooit te zijn. Maar kan de terugkerende Irene Schouten nog roet in het eten gooien?
Groenewoud liet al weten dat ze dat in de toekomst niet meer gaat doen en die uitspraak kan op begrip rekenen bij de twee hockeygrootheden. "Logisch toch?" vraagt Van As aan haar voormalig ploeggenote en die kan dat alleen maar bevestigen.
Hoog vindt het ook mooi om te zien dat Groenewoud een totaal ander type is dan de andere topschaatssters. "Waar je Jutta Leerdam en Joy Beune hebt die online heel groot zijn en in de Playboy staan, is zij super nuchter. Echt zo'n Friezin die dat allemaal niet hoeft, zij wil gewoon lekker schaatsen. Dat is voor de balans ook wel lekker en ondertussen presteert ze als een malle. Dus begrijp ik heel goed dat ze zegt: ik ga niet meer onder Schouten rijden."
24 februari 2025, 13:46
Er ontbraken afgelopen weekend tijdens de wereldbeker schaatsen in het Poolse Tomaszow Mazowiecki nogal wat Nederlandse toppers. Onder meer Joy Beune, Jutta Leerdam en Jenning de Boo bleven dit keer thuis. Die keuze kan op begrip rekenen.
Luister de podcast
Ellen Hoog en Naomi van As bespreken elke maandag speciaal voor Sportnieuws.nl de sportweek. Dit keer bespreken de twee ex-tophockeysters onder meer de World Cup schaatsen in Polen, de rentree van Estavana Polman bij de Oranje-handbalsters én komt Hoog met een bijzonder anekdote over haar eigen ervaring met stalkers: