Aryna Sabalenka deelt bijzondere beelden van Jutta Leerdam op US Open: 'Zonder jullie had ik dit niet gekund'

Redactie Sportnieuws.nl • 14 september 2026 om 08:48 / Update: 1 minuut geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Aryna Sabalenka deelt bijzondere beelden van Jutta Leerdam op US Open: 'Zonder jullie had ik dit niet gekund'
i

Aryna Sabalenka en Jutta Leerdam. © Getty Images, beeldbewerking Sportnieuws.nl

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 14 september 2026 om 08:48 / Update: 1 minuut geleden

Voor Aryna Sabalenka liep de US Open niet af als gehoopt. De Belarussische won de afgelopen twee jaar de titel in New York, maar ditmaal bleek Elena Rybakina in de finale te sterk. Na het toernooi bedankt Sabalenka meerdere mensen via haar sociale media en daarbij deelde ze ook nog bijzondere beelden van topschaatsster Jutta Leerdam.

Sabalenka verloor eerder dit jaar al de finale van de Australian Open van Rybakina en na een teleurstellende zomer was de US Open haar laatste kans op een Grand Slam-triomf in 2026. In New York had ze na Chris Evert en Serena Williams pas de derde vrouw in het proftijdperk kunnen worden met drie titels op rij. Het liep echter anders.

Rybakina bleek net als in Melbourne ook op de US Open te sterk voor Sabalenka. De Belarussische had een kleine opleving aan het einde van de tweede set, maar was voor de rest eigenlijk de hele tijd de onderliggende partij. Tot overmaat van ramp neemt Rybakina vanaf maandag ook nog eens de nummer 1-positie van Sabalenka over op de wereldranglijst.

De nederlaag van Sabalenka was ook zuur voor iedereen die haar in het Arthur Ashe Stadium tijdens de finale aanmoedigde. Onder hen was ook een aantal beroemdheden, waaronder onze eigen Jutta Leerdam. Zij was samen met verloofde Jake Paul afgereisd naar New York en het was wel duidelijk voor wie de twee juichten. Leerdam kwam meermaals juichend in beeld na een gewonnen punt van Sabalenka. Ook via sociale media betuigde ze haar steun aan de Belarussische.

Sabalenka deelt bijzondere beelden van Leerdam

Sabalenka deelde op haar beurt na de finale juist weer bijzondere beelden van de topschaatsster. De tennisster bedankte via haar Instagram meerdere mensen voor de steun tijdens de partij en plaatste daar ook een paar foto's en een video bij. Onder meer haar verloofde Georgios Frangulis en voetballegende Ronaldo zijn daarop te zien, maar ook staat een klappende Leerdam prominent in het bericht. De beelden van de schaatsster werden gemaakt nadat Sabalenka de tweede set had gepakt.

"Ik ben de gelukkigste meid ter wereld met de mensen die me steunen", schreef Sabalenka bij de beelden. "Heel veel dank aan mijn team, coaches, manager, agenten, vrienden en iedereen die er voor me was, me aanmoedigde en in me geloofde, wat er ook gebeurde. Zonder jullie had ik dit echt niet gekund. Ik hou ontzettend veel van jullie allemaal."

i

Aryna Sabalenka bedankt Jutta Leerdam en al haar andere supporters. © Instagram / Aryna Sabalenka