Botic van de Zandschulp heeft maandag de tennisfans vermaakt met een heerlijk punt tegen Harry Wendelken. Met een geweldige tweener kreeg de Nederlander het publiek in Londen op de banken. Uiteindelijk won hij zijn wedstrijd ook nog eens.
Van de Zandschulp speelt het ATP-toernooi van Londen als voorbereiding op Wimbledon. Die Grand Slam begint op 29 juni. Van de Zandschulp moest het in de eerste ronde opnemen tegen qualifier en thuisspeler Wendelken. De 24-jarige Brit versloeg in de kwalificatie knap de Australiërs Adam Walton en Aleksandar Vukic. Voor Van de Zandschulp is het duel met Wendelken zijn eerste van dit jaar op Britse bodem
Prachtig punt
De dertigjarige Van de Zandschulp liet in de eerste set geconcentreerd spel zien en sloeg toe op het juiste moment. Bij een 5-4 voorsprong brak hij Wendelken en trok hij direct de eerste set naar zich toe. In de tweede set wisten de spelers elkaar zes games op rij niet te breken, maar in game zeven sloeg Van de Zandschulp wel het mooiste punt van de dag.
Na een mindere bal van Wendelken dacht Van de Zandschulp er te zijn door de return nipt over het net te tikken. De Brit had daar echter op gerekend en lobte de bal daarna over de Nederlander heen. Geen probleem voor Van de Zandschulp, zo bleek. Met een heerlijke bal tussen zijn eigen benen door zette hij Wendelken op het verkeerde been en pakte hij op heerlijke wijze de voorsprong in die game.
Manier van juichen
Van de Zandschulp maakte het geweldige punt, maar besloot daarna bijna niet te juichen. Dat tot verbazing van de Britse commentatoren. "Wauw, wat een punt. Daar zat alles in. Normaal spring je op en neer na een punt als dit. Hij schaamt zich bijna. Kom op, dit moet je vieren. Hij wist precies wat hij aan het doen was", zegt de commentator na het wereldpunt van Van de Zandschulp.
Uiteindelijk mondde de tweede set uit in een tiebreak.Daarin kwam Van de Zandschulp op een 2-5 achterstand, maar hij liet zich niet gek maken. De Nederlander won de vijf punten die daarna kwamen en pakte de tiebreak met 7-5. Van de Zandschulp gaat met een 2-0 zege door in Londen en treft nu Tommy Paul of Zachary Svajda.
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover)