Sinds afgelopen weekend staat de 14-jarige Stan Put in hetzelfde rijtje als topspelers Carlos Alcaraz en Novak Djokovic. Het Nederlandse tennistalent werd Europees kampioen bij de jongens tot en met 14 jaar en dat was een titel die de Spanjaard en Serviër ook ooit wisten te winnen.
"Het is een supergaaf gevoel en ik keek hier al het hele jaar naar uit. Dat het dan ook is gelukt is een van de beste gevoelens die er zijn", zei Put een paar dagen na zijn gewonnen finale tegen de Brit Scott Watson.
30 augustus 2024, 07:50
Carlos Alcaraz moest even een paar keer met zijn ogen knipperen om het hoge niveau van Botic van de Zandschulp door te laten dringen. De Nederlander walste in drie sets over de Spanjaard heen op de US Open en achteraf heerste vooral verbijstering bij de nummer drie van de wereld.
Groot talent
Put staat te boek als een van de grootste talenten ter wereld in zijn leeftijdsklasse. Samen met de twee jaar oudere Thijs Boogaard moet hij het Nederlandse tennis in de toekomst aan successen gaan helpen. Zelf heeft hij ook flinke ambities.
16 september 2024, 17:19
Jannik Sinner maakt schoon schip wat zijn begeleidingsteam betreft. De Italiaan werd eerder in 2024 betrapt op het gebruik van doping. Hij gaf de schuld aan enkele medewerkers. Die zette hij vervolgens op straat.
"Het is mijn doel om meerdere grandslamtoernooien te winnen en nummer 1 van de wereld te worden", steekt Put zijn ambities niet onder stoelen of banken. "En als ik een grand slam moet opnoemen, dan ga ik toch wel voor Wimbledon."
Idool
De rechtshandige Put, afkomstig uit het Brabantse Bavel, heeft Roger Federer als zijn grote idool. Naar eigen zeggen houdt hij er ook een vergelijkbaar speltype op na. "Mijn speelstijl is aanvallend en ik wil graag eindigen aan het net."
15 juli 2024, 12:35
Een bijzonder moment voor Roger Federer tijdens een concert van Coldplay. De zanger van de band zong de oud-tennisser met lovende woorden toe.
Het Nederlandse talent zal ervan dromen net zoveel succes te boeken in zijn carrière als de Zwitser. Federer won in totaal twintig grandslamtitels en is nog altijd de recordhouder wat betreft het aantal eindzeges op Wimbledon. De tennisser, die in 2022 na aanhoudend blessureleed op 41-jarige leeftijd een punt achter zijn carrière zette, was acht keer de beste op het heilige gras in Londen.
Droogte
De ambitie van Put is dus om in de toekomst een einde te maken aan de lange droogte van de Nederlandse tennissers. De laatste grandslamwinnaar in het enkelspel dateert van 1996. Toen was Richard Krajicek de beste op Wimbledon. In het dubbelspel was er sindsdien nog wel Nederlands succes.