Nederland bereikte vrijdagavond de finale van de Davis Cup. Door twee singles te winnen, boekte Oranje een ticket voor de eindstrijd zondagavond. Wesley Koolhof kwam niet in actie, maar werd toch in het zonnetje gezet. De Nederlandse dubbelspecialist is namelijk bezig aan zijn laatste toernooi. Ook Davis Cup-captain Paul Haarhuis deed zijn zegje.
Koolhof werd in het zonnetje gezet door de organisatie, die beelden toonde van zijn succesvolle carrière. "Kon me niet voorstellen dat ik 34 weken op 1 zou staan, zes masterstoernooien, twee grandslams (heren en gemixt, red.) en de ATP Finals zou winnen. Hopelijk kunnen we nog een Davis Cup-titel toevoegen aan de lijst, dat zou helemaal geweldig zijn", beëindigde Koolhof zijn woordje.
Bedankje Haarhuis
Daarna nam Haarhuis het woord. "Ik heb Welsey vooral leren kennen als een erg, erg plezierig persoon. Je hebt veel humor, de meeste van het team, dus het is goed om je erbij te hebben. Erg sociaal. Dat is waarom je ook zo’n goede dubbelspeler bent, je bent een echte teamplayer. Het is een traktatie voor mij geweest om jou al die jaren in het team te hebben. Bedankt daarvoor", sprak Haarhuis.
Verwarring
Daarna ratelde hij wat over Koolhof als voorleeskampioen. "Voordat hij een tennisprofessional werd, was hij kampioen in - ik ga het even in het Nederlands doen - voorlezen." Niemand in de zaal begreep er wat van, maar Haarhuis ging stug door. "Voorlezen. Jij was de voorleeskampioen", wees hij naar Koolhof.
"Jij was de voorleeskampioen op school. Hij was erg goed in het voorlezen voor anderen in de klas", verduidelijkte hij zijn woorden. Koolhof lachte, het publiek - wat er nog van over was - klapte. Waarschijnlijk een onderonsje tussen de twee.
Nog meer complimenten
"Je bent een warm persoon. Erg vriendelijk. Je hebt een geweldige ondersteuning. Een paar jaar geleden overleed je vader. Dat was natuurlijk ongelooflijk zwaar voor jou, je moeder en je broer. Om hen zoveel steun te geven en zij gaven jou zoveel steun. Ik zie je moeder op zoveel toernooien, het is geweldig om haar hier te zien. Een speciale dank aan je moeder", zei Haarhuis, die veel applaus ontving.
"We denken allemaal dat hij gek is om te stoppen, we vinden dat hij door moet gaan. We gaan je missen, bedankt. Maar nog één ding: zondag (in de finale, red.) verwachten ongelofelijke prestatie van jullie allemaal”, wees Haarhuis naar Koolhof en de rest van het team, "want we gaan het team waar we dan tegen spelen een pak slaag geven."
)