DELEN

Verbaasde Davis Cup-held Wesley Koolhof ontving telefoontje van Ajax-icoon: 'Ik heb hem bedankt'

21:45, 21-11-2024 / Laatste Update: 21:45, 21-11-2024
Verbaasde Davis Cup-held Wesley Koolhof ontving telefoontje van Ajax-icoon: 'Ik heb hem bedankt'
i

Wesley Koolhof. © Getty Images

21:45, 21-11-2024 / Laatste Update: 21:45, 21-11-2024

De Nederlandse dubbelgrootheid Wesley Koolhof komt steeds dichter bij zijn pensioen. Dat had afgelopen dinsdag al zo ver kunnen zijn, maar toen sloeg hij een andere tennislegende naar het einde van zijn carrière: Rafael Nadal. Oranje won in de kwartfinales van de Davis Cup Finals van Spanje, dankzij een uitblinkende Koolhof.

Na de twee singles stond het 1-1. Botic van de Zandschulp won van Rafael Nadal, terwijl Carlos Alcaraz een maatje te groot was voor Tallon Griekspoor. Dus kwamen de carrières van Koolhof en Nadal aan op het dubbelspel. Eerstgenoemde had het zelf in de hand, want hij deed samen met Van de Zandschulp mee tegen Alcaraz en Marcel Granollers. En hoe: Koolhof speelde zijn beste tennis en bezorgde Nederland zo de verrassende overwinning.

Telefoon stond roodgloeiend

Zijn masterclass leverde hem een behoorlijk drukke periode op. Zo zocht iedereen contact met hem. "Er staan nog genoeg appjes open op mijn telefoon, ook van collega's uit andere landen. Leuk om te horen, iedereen heeft het een beetje gezien en gevolgd. Zeker de mensen die er live bij waren natuurlijk. Absoluut genoten van de hele dag, van de hele avond en een geweldige partij weten neer te zetten", sprak Koolhof tegenover Ziggo Sport.

"Ik kreeg toevallig een telefoontje van Sjaak Swart. Die had gekeken en was zeer te spreken over het niveau. En ook een beetje over mijn vader nog verteld, omdat hij goed met hem overweg kon. Mooi om te zien dat het ook buiten de tenniswereld opvalt en leeft", aldus Koolhof, die Tallon Griekspoor moet bedanken voor het belletje van Swart. "Ik was verbaasd dat ik ineens hem aan de telefoon had."

Jurrie Koolhof

Tennisser Koolhoff is de zoon van oud-voetballer Jurrie Koolhof, die begin 2019 overleed. Swart deelde nog wat mooie anekdotes aan de tennisser. "Omdat ze op hetzelfde vak zaten vroeger. Dus dat was mooi om te horen en daar heb ik hem voor bedankt."

Halve finale

Vrijdag staat Koolhof wellicht weer op de baan, als Nederland in de halve finales van de Davis Cup Finals speelt tegen Duitsland. Het exacte speelschema daarvoor is nog niet bekend.