Aanvalster rijdt Nederlandse toprenster uit gele trui met machtige solo in Tour de France Femmes

Redactie Sportnieuws.nl • 3 augustus 2026 om 17:50 / Update: 43 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Aanvalster rijdt Nederlandse toprenster uit gele trui met machtige solo in Tour de France Femmes
i

Sigrid Haugset sloeg een dubbelslag in de Tour de France Femmes. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 3 augustus 2026 om 17:50 / Update: 43 minuten geleden

Sigrid Haugset kleurde de Tour de France Femmes maandag zoals Riejanne Markus dat een dag eerder deed. In de derde etappe, met de finish voor het eerst in Frankrijk, viel de Noorse kampioen van Uno-X bijna tachtig kilometer solo aan en ze hield het vol tot aan de streep. Haugset nam ook de gele trui over van Lorena Wiebes.

Al snel was duidelijk dat geletruidrager Wiebes niet meekon met het klimgeweld. Er lagen namelijk flinke bergen op weg naar de finish in Poligny, met beklimmingen van de eerste en tweede categorie. De Nederlandse, die de eerste twee etappes gewonnen had in de sprint en dus in het geel reed, liet de boel lopen. Het was de eer aan de échte klassementsvrouwen, zoals Demi Vollering, die overigens in de eerste kilometers onderuit ging maar verder kon.

De 27-jarige Haugset had vooral veel zin in de kans op een ritzege en ging solo die uitdaging aan. Pas in de tweede helft van de etappe werd ze opgejaagd door Kopecky, de ploeggenoot van Wiebes bij SD Worx. Het peloton met de grote namen erachter begon te laat aan de jacht en liet op tien kilometer van de streep de strijd om de ritzege varen. Haugset rook de dubbelslag, want zij was ook nog eens dusdanig geklasseerd (op 1.14 van de rest), dat ze de hele dag virtueel in het geel reed.

Motoren helpen Haugset

De Noorse renster moest een minuut overhouden op Kim Le Court, de nummer twee van het klassement, om de gele trui over te nemen. Terwijl Kopecky dichterbij kwam, kreeg Haugset 'de hulp' van motoren die om haar heen zwermden en de wind uit haar gezicht hielden. Kopecky kreeg het gat maar niet dicht en was zienderogen boos op het voordeel van de koploper.

De Belgische kreeg het niet meer voor elkaar om Haugset terug te halen. Daardoor kwam een derde ritzege voor SD Worx definitief te vervallen en kon de Noorse haar grootste zege van haar carrière pakken. Ze hield op de finish ook meer dan genoeg tijd over om ook nog eens de gele trui af te pakken van Wiebes. In juni boekte ze met het Noors kampioenschap pas haar eerste profzege en nu is ze ritwinnares in de Tour én geletruidrager. De Nederlandse Puck Pieterse nam de bollentrui over en is voor nu de bergkoningin.

Tijdrit

Dinsdag is het tijd voor de individuele tijdrit en daar worden er hoe dan ook weer nieuwe verschillen gemaakt. Daarna zijn er nog flink wat lastige etappes, met onder meer een zware bergrit naar de top van de Mont Ventoux. De topnamen hielden dus maandag ook een beetje de benen nog stil, om te sparen voor wat nog komen gaat.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google