Demi Vollering schreeuwt het uit na indrukwekkende zege en draait titelhoudster de nek om in Tour de France Femmes

Redactie Sportnieuws.nl • 5 augustus 2026 om 17:57 / Update: 1 uur geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Demi Vollering schreeuwt het uit na indrukwekkende zege en draait titelhoudster de nek om in Tour de France Femmes
i

Demi Vollering. © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Redactie Sportnieuws.nl • 5 augustus 2026 om 17:57 / Update: 1 uur geleden

Demi Vollering heeft in de Tour de France Femmes uitstekende zaken gedaan. De Nederlandse toprenster won woensdag de loodzware vijfde etappe en verkleinde daarmee haar achterstand op geletruidraagster Marlen Reusser. Titelverdedigster Pauline Ferrand-Prévot moest bij een eerdere aanval van Vollering lossen en lijkt een nieuwe Tourzege te kunnen vergeten.

Het was woensdag vooral de vraag hoe de rensters de tijdrit hadden verteerd. In het bloedhete Frankrijk moesten veel rijdsters diep gaan en het klassement stond daardoor op z'n kop. Marlen Reusser won de tijdrit en startte daardoor woensdag in de gele trui. Ook Demi Vollering deed goede zaken, maar dat gold niet voor titelverdedigster Pauline Ferrand-Prévot. De Française verloor bijna twee minuten op Reusser.

Dat bleek uiteindelijk een voorteken voor wat er woensdag zou gebeuren in de loodzware vijfde etappe. Het peloton kreeg het daarin vanaf de eerste kilometer voor de kiezen. Al na 12,6 kilometer lag de top van de Côte de Cerves, een beklimming van de tweede categorie. Daarna ging het op en af richting Belleville-en-Beaujolais, met drie cols van de vierde categorie, twee van de derde en nóg twee van de tweede categorie. De top van de laatste berg lag op zo'n tien kilometer van de finish.

Ferrand-Prévot kan tweede Tourzege vergeten

Op de zevende van in totaal acht beklimmingen besloot Vollering maar eens een aanval te plaatsen en die kostte Ferrand-Prévot de kop. De Française van Visma | Lease a Bike moest direct passen en verloor uiteindelijk 2 minuten en 35 seconden. Daarmee lijkt ze een tweede Tourzege op rij nu al uit het hoofd te kunnen zetten. Ook Anna van der Breggen en Vuelta-winnares Paula Blasi verloren veel tijd.

Door de inspanning van Vollering werd de kopgroep met onder meer Puck Pieterse ook ingelopen en dus streden de overgebleven klassementsrenster om de etappezege. De Nederlandse Tourwinnares van 2023 viel op de laatste beklimming meermaals aan, maar kon geletruidraagster Marlen Reusser net niet van zich afschudden. Ook Kasia Niewiadoma, winnares van de Tour in 2024, bleef in het spoor.

Vollering schreeuwt het uit na zege

Het drietal bleef in de afdaling uiteindelijk bij elkaar en mocht daardoor gaan sprinten om de etappezege en de daarbijbehorende bonificatieseconden. Niewiadoma probeerde de andere twee daarin te verrassen door vroeg aan te gaan, maar Vollering haalde haar overtuigend terug en hield Reusser achter zich. De Nederlandse schreeuwde het direct na de finish uit van vreugde.

Reusser blijft wel in het bezit van de gele trui. De Zwitserse houdt door de bonificatieseconden 12 tellen over op Vollering. Niewiadoma staat nu derde op 1 minuut en 17 seconden.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google