Sandrine Tas wisselde na het afgelopen schaatsseizoen de ijsbaan voor een carrière in de wielersport. De Belgische leeft momenteel haar droom, want ze komt uit in de Tour de France Femmes. Daar ziet de ex-topschaatsster door het warme weer echter ongekend af. Dinsdag had ze direct na de finish verkoeling nodig.
De grote droom van Sandrine Tas was om als schaatsster naar een olympische medaille te snellen. Op de 5000 meter behoorde ze tot één van de grote favorieten, maar kwam ze net te kort. De Vlaamse eindigde weliswaar slechts op vier tienden achter winnares Francesca Lollobrigida, maar dat was slechts genoeg voor een vierde plek. Daarna besloot ze de overstap te maken naar het wielrennen.
'Kapot van de warmte'
Deze week komt de 30-jarige Tas namens Lotto-Intermarché mee aan de Ronde van Frankrijk. Dinsdag stond de tijdrit met finish in Dijon op het programma. Daar ging ze ongekend diep en dat leverde haar zelfs even een plaats op de hot seat op. "Ik ga niet rechtop staan", verklaarde ze tegenover de camera's van Sporza. De renster was best bereid een interview te doen, maar door het hitte werd de tijdrit een ongekende uitputtingsslag. Ze gooide direct een flesje water over zichzelf heen en deed een koelvest om.
Het kwik in de regio van Dijon steeg dinsdag tot ver boven de dertig graden. Daardoor werd het een van de zwaarste wedstrijden ooit voor Tas. "Het Belgisch Kampioenschap kwam in de buurt. Maar ik ben echt kapot van de warmte. Mijn hoofd bleef maar bonken en mijn ademhaling ging niet meer zoals ik wilde", vertelde een uitgebluste renster na afloop.
Trots
Het ging dus ondanks het afzien boven verwachting goed met de Belgische. Ze reed een tijd van 28.59 en stond daarmee een halfuur bovenaan. "Ik klop de Franse kampioene, dus het kan geen slechte tijdrit geweest zijn", zo had Tas na afloop al door. Ze had ook bewust werk gemaakt van de tijdrit. "Ik had verkend dus wist wat ik kon verwachten. Op het eerste lange rechte stuk zat de wind een beetje mee. Daar moest je dus vooral aerodynamisch zijn."
Daarna werd er geklommen en toen werd het pas echt zwaar. "Op de klim was het heel warm en was het echt afzien", aldus Tas, bij wie het zelfs nog bijna misging. "Ik heb daar alles gegeven en in de afdaling dan gefocust op mijn stuur goed vasthouden. Ik was mijn stuur nog bijna kwijt omdat het daar redelijk hobbelig was."
Na twee dagen waarin Tas enkel afzag en niet mee kon met het geweld van de klassementsvrouwen, is ze best wel tevreden met haar prestatie op dinsdag. "Ik ben wel trots op mijn prestatie. De voorbije dagen heb ik afgezien en voelde ik me absoluut geen 100%. Dit is iets positiefs om mee te nemen", besluit ze.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)