Lorena Wiebes heeft op een ongelofelijke manier ook de tweede etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De Nederlandse renster van SD Worx moest met haar ploeg alles op alles zetten om hardrijder Riejanne Markus bij te halen. Dat lukte pas in de laatste 500 meter, waarna Wiebes in haar gele trui met overmacht naar de ritzege sprintte.
Markus, tweevoudig Nederlands kampioen tijdrijden, perstte er een solo van jewelste uit. Op 40 kilometer van de finish ging ze er alleen vandoor in de 149 kilometer lange etappe tussen Aigle en Genève in Zwitserland. Wiebes moest haar hele ploeg opofferen om het gat te dichten. Ook kopvrouw Anna van der Breggen en de Belgische topper Lotte Kopecky werden opgerookt om Markus (Lidl-Trek) bij te halen.
Zij konden geen rol meer spelen voor Wiebes, die het alleen moest opknappen in de sprint. Dat deed ze met verve: met een dikke voorsprong kwam ze als eerste over de streep en won ze de tweede etappe, nadat ze zaterdag in de openingsrit ook al de beste was na een sprint.
De Oostenrijkse Christina Schweinberger en de Australische Brodie Chapman deden om gezondheidsredenen niet meer mee en waren al voor de start niet meer in koers. Midden in de etappe stapten liefst vier rensters af, onder wie de Nederlandse Laura Molenaar. Zij is de zus van Alex Molenaar, die bij de mannen ook als eerste Nederlander de strijd moest staken.
De 149 kilometer lange etappe van Aigle naar Genève was niet al te lastig, al was het wel bloedheet. Daar is het met dik dertig graden nog behoorlijk warm. De start van de tweede etappe was op het heetst van de dag: 14.20 uur. Er werd flink gestreden om de berg- en sprintpunten, maar de Franse draagster van de iconische bollentrui Océane Mahe blijft nog een dag zeker van haar trui. Vluchter Anouska Koster komt op één punt en kan het dus ruiken.
Zaterdag was Wiebes oppermachtig. Na een lastige etappe was ze in het sprintje om de zege veel sneller dan onder meer Kim Le Court en de Nederlandse vrouwen Demi Vollering en Puck Pieterse. Wiebes heeft haar sportieve wraak voor haar diskwalificatie bij de Ronde van Italië al wel genomen. Met twee etappezeges en twee gele truien is de Tour de France Femmes voor Wiebes al geslaagd.
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google)