Opmerkelijk nieuws bij Glory: twee grote namen nemen het alsnog tegen elkaar op

Giovanni Tjin • 22 juli 2026 om 08:00
Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Opmerkelijk nieuws bij Glory: twee grote namen nemen het alsnog tegen elkaar op
i

Don Sno. © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover
Giovanni Tjin • 22 juli 2026 om 08:00

Don Sno en Jay Overmeer krijgen alsnog de kans om hun onderlinge strijd in de ring uit te vechten. Sportnieuws.nl kan melden dat de twee weltergewichten op zaterdag 5 september tegenover elkaar staan tijdens GLORY 109 in de RTM Stage in Rotterdam. Sno tegen Overmeer is de laatste partij die aan de fightcard wordt toegevoegd.

Het gevecht stond ruim een jaar geleden al op het programma. Sno en Overmeer zouden elkaar op vrijdag 13 juni 2025 treffen tijdens de eerste avond van GLORY 100. De organisatie was aanvankelijk van plan om het jubileumevenement over twee dagen te verdelen.

GLORY besloot later om het evenement terug te brengen tot één wedstrijddag op zaterdag 14 juni. Sno tegen Overmeer ontbrak vervolgens op de vernieuwde kaart. Ruim vijftien maanden na de oorspronkelijke datum wordt de partij alsnog ingehaald.

Belangrijk duel voor Sno

Voor Sno wordt GLORY 109 een belangrijke partij in zijn ontwikkeling. De 25-jarige Surinamer staat momenteel derde op de officiële ranking bij de weltergewichten. Zijn professionele record bestaat uit zeven overwinningen en drie nederlagen, met drie knock-outs. Binnen GLORY won hij vijf van zijn acht partijen.

Sno maakte deel uit van het televisieprogramma House of GLORY en verscheen daarna regelmatig op de evenementen van de organisatie. Tijdens GLORY 92 versloeg hij medeprogramma-deelnemer Figueiredo Landman. Later boekte hij tijdens GLORY 103 een belangrijke overwinning op de veel ervarener Tayfun Özcan. Sno won die partij op punten.

Eind 2025 kreeg Sno een plek in het viermanstoernooi bij de weltergewichten tijdens COLLISION 8. In de halve finale stond hij tegenover voormalig wereldkampioen Endy Semeleer. Het was voor Sno zijn eerste optreden in een GLORY-toernooi met meerdere gevestigde namen uit de top van de divisie.

Meer ervaring voor Overmeer

Tegen Overmeer staat Sno opnieuw tegenover een vechter met aanzienlijk meer ervaring. Een overwinning zou zijn derde plaats op de ranking extra gewicht geven en hem relevant houden in de titelstrijd bij de weltergewichten.

Overmeer keert bij GLORY 109 terug met een professioneel record van dertig overwinningen en acht nederlagen. Zestien partijen won hij voortijdig. Binnen GLORY staat de balans van de 29-jarige Nederlander op vijf zeges en vier nederlagen, waarvan vier overwinningen via knock-out.

De 1,85 meter lange Overmeer, bijgenaamd The Matrix, behoorde enkele jaren geleden tot de belangrijkste uitdagers bij de weltergewichten. In juni 2023 vocht hij tijdens COLLISION 5 tegen Semeleer om de wereldtitel. De kampioen behield zijn riem na een unanieme jurybeslissing.

Overmeer en Semeleer stonden eind 2024 opnieuw tegenover elkaar tijdens COLLISION 7. GLORY omschreef dat duel als hun derde en laatste ontmoeting, nadat zij eerder ook buiten de organisatie tegen elkaar hadden gevochten.

Tussen die partijen door versloeg Overmeer Ismail Ouzgni tijdens GLORY 94. Ouzgni kon de partij door een blessure niet vervolgen, waardoor Overmeer via een technische knock-out won en een reeks van drie nederlagen beëindigde.

Confrontatie

De ontmoeting met Sno wordt daarmee ook een confrontatie tussen twee verschillende posities binnen de divisie. Sno heeft zich opgewerkt naar de derde plaats van de ranking, terwijl Overmeer na zijn afwezigheid opnieuw wil aantonen dat hij bij de voornaamste weltergewichten van GLORY hoort.

GLORY 109 staat grotendeels in het teken van de weltergewichtdivisie. In het hoofdgevecht verdedigt wereldkampioen Chico Kwasi zijn titel tegen de als eerste gerangschikte Teodor Hristov.

Daarnaast organiseert GLORY verschillende partijen onder de noemer Welterweight Proving Grounds. Onder anderen Mohammed Boutasaa, Figueiredo Landman, Anwar Ouled-Chaib, Vedat Hoduk en Dmitry Menshikov komen daarbij in actie.

Osaro tegen Zimmerman

Ook staat er een zwaargewichtpartij tussen Tariq Osaro en routinier Errol Zimmerman op het programma. Imad Hadar treft Ulrich Tiebe bij de middengewichten, terwijl Jimmy Livinus Omani bij de lichtzwaargewichten tegenover Beybulat Isaev staat.

GLORY 109 vindt op zaterdag 5 september plaats in de RTM Stage in Rotterdam. Kaarten voor het evenement zijn al verkrijgbaar.

Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google