Cynisme na broodnodige zege Erik ten Hag met Manchester United: 'De volgende crisis is met een week uitgesteld'
i

Erik ten Hag zag Manchester United zaterdag eindelijk weer winnen. © Getty Images

Cynisme na broodnodige zege Erik ten Hag met Manchester United: 'De volgende crisis is met een week uitgesteld'

18:54, 14-09-2024 / Laatste Update: 18:56, 14-09-2024

Erik ten Hag boekte zaterdag met Manchester United een hele welkome zege. Uit bij Southampton werd het 3-0 voor de ploeg van de Nederlandse coach en Matthijs de Ligt speelde een hoofdrol door de openingstreffer te maken. Ten Hag lag de laatste weken flink onder vuur in de Engelse media, maar die storm is niet gaan liggen na de ruime zege.

De 3-0 nederlaag in eigen huis tegen Liverpool voor de interlandperiode zorgde voor een storm aan kritiek aan het adres van Ten Hag de afgelopen twee weken. Een nieuwe nederlaag kon hij niet gebruiken en die kwam er dan ook niet, maar hij zag zijn ploeg wel ontsnappen toen Southampton na een half uur een penalty miste. Nog geen tien minuten later stond het ineens 2-0 voor United en was het duel gespeeld.

The Sun wil echter niet te veel credits geven aan Ten Hag voor de zege en vindt het eigenlijk wel jammer dat Southampton de score niet opende: "Southampton speelde United helemaal weg in het eerste half uur en het had fascinerend geweest om te zien hoe ze hadden gereageerd op zo'n tegenvaller."

Het is nog geen polonaise, maar de Britse krant verwacht dat de rust de komende dagen weer zal terugkeren in Manchester: "De 3-0 onderstreepte dat de mensen die wachten op het ontslag van Ten Hag nog even zullen moeten wachten." Wel denken ze dat de problemen waarschijnlijk snel weer terug zullen keren: "De volgende crisis rond Ten Hag is met een week uitgesteld."

Explosie leek op komst

Door de uitslag leek het een zorgeloze middag, maar The Daily Mail zag dat anders: "Het zou Manchester United niet zijn als er toch niet ergens nog een schrikmoment te bekennen was. Andre Onana moest een penalty stoppen op het moment dat de problemen leken te gaan exploderen in een gigantische crisis."

De coach wordt wel geroemd voor 'de gewaagde beslissing' om Casemiro te slachtofferen na zijn zwakke optreden tegen Liverpool. Ook de Ligt krijgt de credits voor zijn optreden: "Het doelpunt smaakte extra goed vanwege zijn optredens in het Nederlands elftal waardoor hij onder vuur kwam te liggen."

Ten Hag is gewaarschuwd

Het resultaat zal de druk op Ten Hag verminderen voor de wedstrijd tegen Crystal Palace, maar de krant weet nog goed wat daar vorig seizoen gebeurde: "De 4-0 nederlaag zorgde ervoor dat zijn baan aan een zijden draadje hing." De Nederlandse coach is dus gewaarschuwd.

Alles over Premier League

Check hier het laatste nieuws over de Premier League, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.