Lof voor plan Francesco Farioli bij Ajax: 'Hij heeft niet eens het idee dat-ie invalt'
i

Francesco Farioli © Getty Images

Lof voor plan Francesco Farioli bij Ajax: 'Hij heeft niet eens het idee dat-ie invalt'

22:55, 03-11-2024

Francesco Farioli kwam binnen bij Ajax met een paar opvallende filosofiën. De Italiaanse trainer wisselt regelmatig met zijn spelers, wat hem eerst op veel kritiek kwam te staan in Nederland. Maar nu lijkt Farioli zijn gelijk te behalen.

Ajax won woensdag op bezoek bij Feyenoord (2-0) en versloeg zondag in eigen huis koploper PSV (3-2). Een perfecte week voor de Amsterdammers. Tweemaal wonnen ze met een ietwat verschillende opstelling. Jeroen Stekelenburg sprak daarover bij Studio Voetbal.

"Er wordt vaak gedacht dat het is om spelers te sparen, maar het is ook om spelers erbij te houden. Als je Godts ziet invallen: die heeft niet het idee dat-ie invalt, maar dat hij onderdeel is van het plan. Dat hij nog een halfuur heeft om Rick Karsdorp kapot te spelen. Dus Farioli heeft niet 11 spelers, maar 17 of 18."

'Dure punten'

Pierre van Hooijdonk blijft wel zijn vraagtekens houden. Zo ging het wel mis tegen NAC Breda met wisselspelers. Maar tot nu toe verloor Ajax enkel van Van Hooijdonks favoriete club in de Nederlandse competitie. "Dat zijn dure punten gebleken", zegt de oud-spits. Ajax staat nu vijf punten achter op PSV, maar heeft nog wel een wedstrijd tegoed.

Rafael van der Vaart vond het bizar hoe goed het nu gaat met Ajax. "Het is natuurlijk bizar hoe het in één week kan keren. We zaten heel diep en je gaat stapjes omhoog. Het is met vallen en opstaan. Maar er staat wel een elftal. Je wint niet meer makkelijk van Ajax."

Verschil met vorig seizoen

Daar is Van Hooijdonk het mee eens. "Als je kijkt naar waar Ajax staat, hè. Het gaat uiteindelijk om het resultaat en dat is hartstikke goed. Als je ziet waar ze vorig jaar stonden..."

Guus Hiddink was ook aanwezig in de Johan Cruijff Arena en zag zijn PSV verliezen. Desondanks heeft hij enorm genoten. "Er was veel strijd. Je ziet hoe een wedstrijd in twee momenten beslist kan worden." Daarmee doelt hij op de enorme kans van Ismael Saibari om PSV op 3-1 te zetten, waarna Ajax juist de gelijkmaker maakte.

Alles over de Eredivisie

Check hier het laatste nieuws over de Eredivisie, bekijk ook het aankomende programma, de stand en de eerdere uitslagen en via onze speciale clubpagina's ben je altijd snel op de hoogte van de ontwikkelingen bij jouw favoriete club.