PSV hoopt tegen angstgegner Heerenveen gewoon weer gebruik te maken van Obispo

Eimert Pruis • 21:33, 07-10-2022 / Laatste Update: 14:18, 06-08-2024
PSV hoopt tegen angstgegner Heerenveen gewoon weer gebruik te maken van Obispo
Eimert Pruis • 21:33, 07-10-2022 / Laatste Update: 14:18, 06-08-2024

Trainer Ruud van Nistelrooij van PSV rekent zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen op Armando Obispo. De verdediger bleef donderdag in het met 5-1 gewonnen duel met FC Zürich in de Europa League na rust achter in de kleedkamer vanwege lichte klachten.

"We hebben Armando uit voorzorg eruit gehaald. Daar verwachten we voor dit weekend geen problemen mee", zei Van Nistelrooij, die met zijn ploeg voor de terugreis naar Eindhoven nog een keer trainde op Zwitserse bodem.

Branthwaite en Hoever

De verdedigers Jarrad Branthwaite en Ki-Jana Hoever waren daar niet bij. De Engelsman kreeg donderdag in de warming-up fysieke klachten en bleef daarom aan de kant. Hoever kwam halverwege de 2e helft in de ploeg, maar hij hield daar wat klachten aan over. "We moeten dat allemaal op een rijtje zetten voor zondag", aldus de PSV-trainer.

Herstel PSV

PSV herstelde zich met de overtuigende zege in Zürich van de zware nederlaag 5 dagen eerder bij SC Cambuur (3-0). "Dit smaakt naar meer, we willen op deze manier doorgaan", aldus Van Nistelrooij.

Angstgegner

Met Heerenveen treft PSV wel een angstgegner. De laatste zege van PSV in het Abe Lenstra-stadion dateert van bijna 11 jaar geleden: 1-5. Daarna eindigde Heerenveen - PSV 5 keer in een gelijkspel, 4 keer won de thuisclub. "Dat maakt de uitdaging en de wil om daar punten te pakken des te groter", aldus Van Nistelrooij, die zelf in het seizoen 1997-1998 voor Heerenveen speelde. PSV nam hem daarna over van de Friese club.

'Ik ben benieuwd hoeveel bekenden ik nog tegenkom'

"Ik heb daar een fantastisch jaar gehad met Foppe en Riemer", zegt de oud-spits over de toenmalige trainer Foppe de Haan en voorzitter Riemer van der Velde. "Het is altijd leuk om terug te keren in Heerenveen. Ik ben benieuwd hoeveel bekenden ik nog tegenkom."