Het komt niet vaak voor dat Nederland WK's organiseert, maar in 2027 is het sowieso raak voor ons land. Dan komen de WK beachvolleybal naar speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Voor de stad Den Haag hoopt de organisatie op een 'iconische locatie', maar moet daar wel nog toestemming voor krijgen.
Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
'Het WK van 2015 overtreffen'
Het is de tweede keer dat Nederland de wereldkampioenschappen organiseert. In 2015 vond het WK eveneens plaats in Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. "We zijn ervan overtuigd dat we in alles het WK van 2015 gaan overtreffen", zegt Willem Overdiep van TIG Sports & Events.
'Een groot volleybalfeest'
"In Rotterdam vormt de in aanbouw zijnde Rijnhaven met stadspark en strand straks het hart van een groot volleybalfeest en in Apeldoorn is dat het Marktplein. We werken er met de gemeente Amsterdam aan om het WK Beachvolleybal op het Museumplein mogelijk te maken en in Den Haag werken we in nauwe samenwerking met de gemeente Den Haag aan een stadion op de Hofvijver."
'We hopen op snel groen licht'
Het WK is van 13 tot en met 22 augustus in 2027. Tot die tijd wordt het Binnenhof, de plek waar de Nederlandse politiek huisvest, ook nog verbouwd. "We hebben alleen ook rekening te houden met de renovatie van het Binnenhof. We hopen uiteraard zo snel mogelijk op groen licht", aldus Overdiep.
)