Het parcours van de Tour de France 2027 werd donderdag gepresenteerd. Oud-topwielrenners Michael Boogerd en Karsten Kroon geven hun mening over de route en zien kansen voor Mathieu van der Poel en Remco Evenepoel. "Het zou mooi zijn als we tot het einde een strijd om de winst hebben."
De 114e Tour de France begint volgend jaar zomer in Groot-Brittannië, waarna het peloton via de Alpen en Pyreneeën naar Parijs trekt. "De start in Engeland vind ik heel mooi. Ik denk dat er daar veel animo voor is”, vertelt Kroon aan Sportnieuws.nl. De voormalig wielrenner geeft aan blij te zijn met de terugkeer van Montmartre in de slotetappe. Ondanks eerdere speculaties maakt de iconische klim in Parijs opnieuw deel uit van de Tour. Mathieu van der Poel zegevierde er vorig jaar in een legendarische slotrit. "Te gek. Dat is een groot succes. Dat is twee jaar fantastisch geweest. Dit jaar was het een van de gaafste finales die ik ooit heb gezien. Dat verzin je niet.”
Ook Michael Boogerd deelt in gesprek met deze site die mening. "Na de afgelopen twee edities waarin de Montmartre erin zat, was ik fan. En dan niet alleen om het koersverloop, want dat is al twee jaar lang om je vingers bij af te likken. Als je naar het profiel van de laatste Tourrit in de afgelopen tachtig jaar keek, was daar natuurlijk nooit een reet aan. Dan ben je echt aan het wachten op de massasprint”, zegt de tweevoudig etappewinnaar in de Tour de France.
Hij vervolgt: "Dit is echt een rit om naar uit te kijken, waar ook de mannen van statuur hun zinnen op zetten. Voor Van der Poel is het ook een motivatie als hij goed is. Stel, je hebt alleen maar bergritten en een massasprint op de Champs-Élysées, dan is het lastig voor dat soort renners om de laatste week gemotiveerd te blijven. Dat is nu niet het geval.” Ook Kroon ziet mogelijkheden voor Van der Poel. "Het is zeker een kans voor hem. Daar zijn er meer van in deze Tour.”
Kans voor Remco Evenepoel
Opvallend is ook het aantal kilometers aan tijdritten. Met ruim 71 kilometer tegen de klok wordt het de Tour met de meeste tijdritkilometers sinds 2012. "Ik heb altijd gezegd: waren die Tours sinds 2012 maar in mijn tijd. Dan had ik veel vaker top 10 gereden”, zegt een lachende Boogerd. "Maar het kan het nu spannender maken voor het algemeen klassement. Een renner als Remco Evenepoel is in de tijdritten een vak apart. Als hij rijdt zoals afgelopen jaar in de Tour en kan uitpakken in de tijdritten, dan kan het spannender worden.”
Kroon is zelf geen fan van tijdritten. "Ik vind er niet veel aan, ook niet als ik commentaar geef. Op een gegeven moment is het duidelijk wat er gaat gebeuren. Maar je wilt de tijdrijders ook de kans geven om tijd terug te pakken op de klimmers. Ik begrijp het wel, maar het had van mij niet gehoeven.”
Het viel Kroon dan ook direct op dat het aantal kilometers aan tijdritten flink is gestegen. "Dan zou je denken dat de Tourorganisatie dat doet om Evenepoel een kans te geven. Dat hebben ze blijkbaar ook in een interview aangegeven. Ze willen er een beetje leven in brengen. Ze noemen expliciet dat renners als Evenepoel in het hooggebergte tijd verliezen, maar die in de tijdritten kunnen terugpakken”, vervolgt de oud-wielrenner.
Toch lijkt ook met het huidige parcours Tadej Pogacar de absolute favoriet. "Het klinkt een beetje stom, maar ik hoop dat het wat meer in evenwicht is gekomen. Het zou voor het wielrennen mooi zijn als hij iets minder goed is dan de afgelopen jaren. Het zou mooi zijn als we bij de Tour uiteindelijk tot het einde een strijd om de winst hebben”, besluit Kroon.
)