De Vuelta à España is met een knaller begonnen. Tadej Pogacar won de openingstijdrit door Monaco na een daverende ontknoping en trekt daarmee als eerste de rode trui aan. De Sloveen hield Ethan Hayter met een verschil van slechts 0,09 seconde achter zich. In dit artikel vind je de complete stand van zaken in alle klassementen van de Spaanse wielerkoers.
De Vuelta begon op zaterdag 22 augustus met een individuele tijdrit van 9,4 kilometer door de straten van Monaco. Pogacar bleef daarin Ethan Hayter nipt voor en trok als eerste de rode trui aan. Grote favoriet Wout van Aert kwam in die openingsrit niet aan de tijd van de Sloveen. Tot en met zondag 13 september vecht het peloton om de rode leiderstrui.
Check de onderstaande widget voor de stand van zaken in de Vuelta
Pogacar ook leider in puntenklassement, Tarling rijdt in jongerentrui
Naast de rode leiderstrui heeft Pogacar na de openingstijdrit ook de leiding in het puntenklassement in handen. Bergpunten zijn in deze vlakke openingsrit nog niet verdeeld. Joshua Tarling mag zich dan weer de eerste drager van de witte jongerentrui noemen na een emotionele week. De Brit verloor vorige week zijn drie jaar jongere broer Finlay bij een ongeval in de Ronde van Portugal, maar besloot toch van start te gaan in de Vuelta en eindigde knap als derde in de openingstijdrit.
Negen Nederlanders in Vuelta
In totaal doen er negen Nederlanders mee aan de Vuelta. De bekendste naam is die van Steven Kruiswijk van Visma | Lease a Bike. Hij is inmiddels 39 jaar en rijdt zijn allerlaatste koers.
Team Picnic PostNL is die andere wielerploeg van Nederlandse makelij. Daar zijn liefst drie landgenoten meegenomen: Timo Roosen, Timo de Jong en Gijs Leemreize. Verder zijn er nog enkele eenlingen bij buitenlandse wielerploegen. Zo mag Mathijs Paasschens mee namens Bahrain Victorious, Roel van Sintmaartensdijk is onderdeel van Lotto-Intermarché en Koen Bouwman rijdt voor Team Jayco AlUla. Ook Darren van Bekkum (XDS Astana) en Milan Vader (Pinarello - Q36.5) doen mee.
)