🎥​ | Oud-wereldkampioen Mads Pedersen geeft Denemarken 3e Tour-ritzege van 2022

Marcel Roes • 15 juli 2022 om 19:32 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 15:03
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
🎥​ | Oud-wereldkampioen Mads Pedersen geeft Denemarken 3e Tour-ritzege van 2022
Stel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Marcel Roes • 15 juli 2022 om 19:32 / Bijgewerkt op 6 augustus 2024 om 15:03

De 13e etappe van de Tour de France 2022 werd een prooi voor Mads Pedersen. Hij zat de hele dag in de beslissende kopgroep en won het sprintje met groot gemak.

De rit ging van Le Bourg d’Oisans naar Saint-Étienne. Het leek een feestdag te worden voor de sprinters in het peloton. Maar de vroege kopgroep bleef uit handen van de sprintersploegen. Na 2 weken koersen gaat dat kat-en-muisspelletje niet meer zo makkelijk!

Aanvankelijk telde de kopgroep 7 man, maar bleven er 6 over: Ganna (Ineos), Küng (Groupama), Jorgenson (Movistar), Pedersen (Trek), Houle (Israel) en Wright (Bahrain).

Heet

Het was behoorlijk heet op de Franse wegen trouwens. Op sommige plekken was het asfalt gesmolten! Da's lastig voor die dunne racefietsbandjes. Misschien maar beter ook dat er geen massaspurt kwam.

Pedersen

Mads Pedersen, de wereldkampioen van 2019, kon zijn geduld niet bewaren en ging er op 12 km voor de eindstreep vandoor. Wright en Houle haalden hem nog bij, maar de andere 3 haakten af.

Finish

De sprint was supereasy voor Pedersen. Wright en Houle konden alleen maar toekijken hoe de Deen het afmaakte.

De 2 andere Deense rittenkapers in de Tour van 2022 zijn Magnus Cort (etappe 10) en Jonas Vingegaard (etappe 11).

Volg Sportnieuws.nl op Google Discover