DELEN

Bondscoach Argentinië: 'Ik hoop niet dat we penalty's hoeven te nemen'

Jeroen Rooseboom • 17:21, 08-12-2022 / Laatste Update: 13:47, 06-08-2024
Bondscoach Argentinië: 'Ik hoop niet dat we penalty's hoeven te nemen'
Jeroen Rooseboom • 17:21, 08-12-2022 / Laatste Update: 13:47, 06-08-2024

Bij Argentinië willen ze niet dat de wedstrijd tegen Nederland op het WK uitdraait op penalty's. Dat zei bondscoach Lionel Scaloni van het Zuid-Amerikaanse land op de persconferentie voorafgaand aan het duel.

De vorige keer dat Nederland en Argentinië elkaar troffen op een WK (halve finale, 2014) wonnen de Argentijnen na het nemen van pingels. Hij zou er dus juist goede herinneringen aan moeten hebben. Scaloni heeft, om het lot voor te zijn, zijn ploeg flink laten trainen op het schieten van strafschoppen.

Lees ook: Di Maria én Gómez mogelijk niet inzetbaar in kwartfinale tegen Oranje

Geluk

"Wij bereiden ons voor zo’n wedstrijd vooral voor op de 90 of 120 minuten die gespeeld gaan worden", zei hij daarover. "We hebben gisteren wel geoefend op het nemen van penalty’s. Net als de dag ervoor. Maar dan nog komt daar veel geluk bij kijken. Ik hoop niet dat we penalty’s hoeven te nemen, want ik hoop dat we daarvoor de zege als veiliggesteld hebben."

De 44-jarige oud-international is benieuwd naar hoe Oranje Lionel Messi gaat proberen af te stoppen. "We zullen morgen zien hoe Nederland dat gaat doen. We zijn er aan gewend dat tegenstanders steeds iets anders bedenken om hem te stoppen. Ook tijdens wedstrijden. Maar dat kunnen wij ook doen. Laten we het afwachten. We houden rekening met vaste mandekking, maar daar hebben we in eerdere wedstrijden ook mee te maken gehad."

Lees ook: Van Gaal blikt vooruit op Nederland – Argentinië: ‘Het toernooi begint vrijdag eigenlijk echt voor ons’