Het WK 2026 ging van start met 48 deelnemers. Daarmee is het kampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het grootste WK ooit. Maar voetbalbond FIFA is nog niet tevreden. Voorzitter Gianni Infantino speelt openlijk met de gedachte om het aantal deelnemers te verhogen naar 64 landen.
De voorgaande edities van het WK voetbal telde 32 deelnemers. Het eerste WK ooit, in 1930, had slechts 13 deelnemers. Na 18 potjes in 3 stadions was het toernooi na iets meer dan 2 weken alweer klaar, met gastland Uruguay als eerste wereldkampioen.
Dromen van het WK
Infantino zegt dat het idee van uitbreiding naar 64 landen na dit toernooi "zeker" overwogen moet worden. "De hele wereld moet kunnen dromen van het WK, niet alleen Europa en Zuid-Amerika," zei Infantino tegen de Zwitserse website Blue Sport. Een uitbreiding naar 64 landen zou betekenen dat er 128 wedstrijden moeten worden afgewerkt, 24 meer dan de 104 op het lopende WK.
"De uitbreiding is een enorm succes", trok de 56-jarige FIFA-baas al een positieve conclusie. "Je kunt zien dat de kwaliteit van de teams over het algemeen extreem goed is en wereldwijd steeds beter wordt."
WK voetbal in 2030
Het volgende WK is in 2030 en wordt georganiseerd door Spanje, Portugal en Marokko. Er worden ook wedstrijden gespeeld in Argentinië, Uruguay en Paraguay. In Zuid-Amerika is het idee van 64 teams al eens geopperd.
Europa mocht 16 landen afvaardigen naar het WK voetbal 2026, Afrika 10, Azië 9, Zuid-Amerika 6, Noord- en Midden-Amerika ook 6 en Oceanië 1. Bij de laatste 8 van het toernooi bevinden zich 6 Europese landen, plus het Zuid-Amerikaanse Argentinië en Afrikaanse Marokko.
Check hier het speelschema, met programma en uitslagen.
Bekijk en beluister onze WK voetbalpodcast.
Wil je helemaal niets missen, download onze Sportnieuws.nl App.
)