Zilver smaakt zoet voor Nederlandse topzwemmer (25) na verdrietig nieuws: 'Hij voelde als een vader voor mij'

Redactie Sportnieuws.nl • 15 augustus 2026 om 00:40
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Zilver smaakt zoet voor Nederlandse topzwemmer (25) na verdrietig nieuws: 'Hij voelde als een vader voor mij'
i

Marrit Steenbergen, Sean Niewold, Caspar Corbeau, Maaike de Waard ©Getty

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 15 augustus 2026 om 00:40

Caspar Corbeau (25) heeft bij de EK zwemmen in Parijs zilver gewonnen op de 200 meter schoolslag. Voor de in de Verenigde Staten geboren Nederlander is het bevredigend om na een periode vol onrust en drama weer wat moois mee te maken.

Met zijn 2.07,70 liet de 25-jarige Amerikaanse Nederlander deze week opnieuw zien dat hij tot de wereldtop behoort. Corbeau won op de Olympische Spelen van 2024 en de WK van vorig jaar al brons op zijn favoriete nummer.

Filip Nowacki won in 2.07,70. De Brit maakte in het laatste deel van de race zijn achterstand op Corbeau goed. De Franse olympisch kampioen Léon Marchand deed niet mee aan het nummer.

Overlijden

Corbeau was tevreden over zijn race. "Ik was dicht bij goud, maar ik ben toch blij", zei hij bij de NOS. "Ik ben tevreden na een moeilijk halfjaar trainen zonder coach. "Ik ben echt trots op mezelf."

Die opmerking verwijst naar de schorsing van Mark Faber in Nederland. Overigens trainden Corbeau en Tess Schouten vervolgens gewoon in België met hem door. Daar kon de Nederlandse bond niet tegen optreden. Maar ook de Vlaamse Zwemfederatie schorste Faber. Daardoor kon hij een half jaar zijn werk niet uitvoeren.

'Beetje als een vader'

Daarnaast was er een tragische gebeurtenis: fysiotherapeut en vertrouwensman Jan Herber overleed in juli van dit jaar. Herber werkte een jaar of 30 voor de zwembond. Tegen het AD zegt Corbeau: "Hij voelde een beetje als een vader voor mij. Dit was een van de moeilijkste jaren in mijn leven."

Hij vat die periode samen: "Ik zat zonder coach, Jan was overleden en een paar weken terug zijn ook nog twee van onze vier honden overleden. Dit waren niet de makkelijkste maanden, met heel veel emoties. Daarom ben ik extra blij met dit resultaat."

Olympische Spelen

Wat hem betreft blijft hij in België om deze lijn door te trekken. "Ik vond het niet zo’n moeilijke stap, hoor. Mark is het beste voor mij. Ik wil door naar Los Angeles, mét Mark. Goud halen. Dat is het doel." De Olympische Spelen van 2028 vinden plaats in LA, in de Verenigde Staten.