Lieke Klaver heeft haar eerste wedstrijd van 2025 meteen gewonnen. De topatlete was bij het Czech Indoor Gala in Ostrava net als vorig jaar veruit de snelste op de 400 meter.
Klaver behoort tot de absolute wereldtop op de 400 meter indoor, want vorig jaar eindigde ze achter landgenote Femke Bol als tweede op het WK. Het was alleen de vraag hoe Klaver voor de dag zou komen bij haar eerste wedstrijd van het jaar. In Tsjechië liet ze zien dat ze net als een jaar geleden de vorm gelijk goed te pakken heeft.
Klaver oppermachtig in Tsjechië
De topatlete had geen kind aan haar vier tegenstanders en pakte in een tijd van 50,92 de winst in de hal in Ostrava. De Tsjechische thuisfavoriete Lada Vondrova eindigde als tweede, maar was wel meer dan een seconde langzamer dan de oppermachtige Klaver.
De tijd van Klaver is ook gelijk de beste tijd die dit jaar gelopen is tijdens een 400 meter indoor. De Nederlandse was overigens wel ietsje langzamer dan een jaar geleden, want toen kwam ze na 50,54 over de streep.
"Ze waarschuwt de wereld", schrijft Athlos, de organisatie van het grote vrouwensportevenement in New York waar Klaver vorig jaar ook bij aanwezig was. Ook haar broer Ties is onder de indruk, hij deelt het bericht van haar zege met twee afbeeldingen van koninginnen erbij.
Rentree na vakantie
Het was alweer even geleden sinds de laatste keer dat Klaver in actie kwam bij een wedstrijd. Dat was namelijk op 26 september 2024. Toen was ze van de partij bij een speciaal evenement in New York.
De topatlete mocht daarna van een welverdiende vakantie gaan genieten, maar de afgelopen tijd was ze zich alweer vol aan het voorbereiden op het nieuwe seizoen. Samen met een aantal Nederlandse topatleten belegde ze meerdere keren een trainingskamp in Zuid-Afrika.
Besluit van Bol
Klaver zal voor het komende indoorseizoen hoop koesteren om ook individueel een titel binnen te hengelen, want vriendin én concurrente Bol kondigde onlangs aan dat ze meer tijd voor zichzelf wil nemen. Daardoor doet ze bij het EK indoor in Apeldoorn volgende maand alleen mee aan de estafette. Ze zal dus niet deelnemen aan de individuele 400 meter en op die afstand eindigde Klaver bij het vorige EK als tweede achter Bol.
Eveline Saalberg
Ook Eveline Saalberg kwam in actie op de 400 meter, in Tsjechië maar zij deed mee in de b-finale. Zij maakte net als Klaver en Bol onderdeel uit van de vrouwenploeg die afgelopen zomer in Parijs op de Olympische Spelen het zilver pakte bij de 4x400 meter.
Saalberg eindigde in de wedstrijd in Tsjechië als derde met een tijd van 52,82. Ze bleef daarmee drie tienden boven haar persoonlijke record bij een indoorwedstrijd.