Topatlete Femke Bol ziet uitzinnige collega helemaal uit zijn plaat gaan op EK
i

De gouden Nederlanders na de 4x400 meter gemengde estafette © Getty Images

Topatlete Femke Bol ziet uitzinnige collega helemaal uit zijn plaat gaan op EK

23:14, 06-03-2025

De Nederlandse estafetteploeg won donderdagavond op knappe wijze goud op de EK indoor in Apeldoorn. Femke Bol, Eveline Saalberg, Tony van Diepen en Nick Smidt zorgden voor een enorme vreugde bij de duizenden fans en een 'gouden' atleet leek nét iets blijer met de titel dan de andere.

De startloper Smidt beet het spits af tijdens de finale van de 4x400 meter Mixed Relay en deed dat na behoren. Hij zag dat zijn drie landgenoten uiteindelijk het goud over de streep trokken, met uiteraard Bol als slotloopster. Dat leverde een prachtige reactie op van Smidt.

Hij ging nadat Bol als eerste de finish passeerde volledig uit zijn plaat en liet met een gigantische oerkreet blijken hoe blij het wel niet was met de gouden plak. Uiteraard deelde hij volop mee in de feestvreugde.

Emoties tijdens Wilhelmus

De vreugde maakte een paar minuten later plaats voor berusting, Toen hij de gouden medaille uit handen van Dafne Schippers kreeg en het Wilhelmus klonk, leek Smidt ook het meest emotioneel van het kwartet.

i

Nick Smidt (links) met de rest van de gouden 4x400-meter ploeg

Tussen de race en de huldigingen door had Smidt even de tijd om een korte reactie te geven. Toen werd duidelijk hoe hard hij voor deze Europese titel gewerkt heeft. "Ik hem mezelf zo kapot getrokken op de training, voor deze race. Ik heb mezelf zo hard gepusht."

De 27-jarige Smidt is eigenlijk gespecialiseerd in hordelopen, Daar boekte hij de meeste successen. Hij won al vijf keer de 400 meter horden tijdens de Nederlandse kampioenschappen.

Eerste medaille voor Nederland

De prestatie van Smidt en zijn collega's betekent een ideale start voor Nederland. De vorige EK's pakten 'we' zeven medailles en nu de eerste van deze editie alweer binnen is, kan de prijzenkast de komende drie dagen verder worden aangevuld. Het toernooi in Apeldoorn duurt tot en met zondag en er zijn nog vele kanshebbers op eremetaal.