Opnieuw raak voor Oranje: 3x3-basketbalsters grijpen Europese titel in Antwerpen

Redactie Sportnieuws.nl • 13 september 2026 om 22:20
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Opnieuw raak voor Oranje: 3x3-basketbalsters grijpen Europese titel in Antwerpen
i

Evelien Lutje Schipholt, Ilse Kuijt, Noortje Driessen en Janis Boonstra na de Champions Cup 2026. © Getty Images.

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 13 september 2026 om 22:20

De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben opnieuw bewezen tot de absolute Europese top te behoren. Oranje kroonde zich zondag in Antwerpen voor het tweede jaar op rij tot Europees kampioen.

In de finale werd Spanje met 16-13 verslagen. Voor Nederland is het alweer de derde Europese titel in vier jaar tijd. Het Nederlandse team bestond tijdens het EK uit Janis Boonstra, Noor Driessen, Ilse Kuijt en Evelien Lutje Schipholt. Het viertal kende een perfect weekend in België en verloor geen enkele wedstrijd. In de groepsfase rekende Oranje zaterdag overtuigend af met Azerbeidzjan en Oekraïne.

Ook tijdens de knock-outfase kwam Nederland nauwelijks in de problemen. Vooral de kwartfinale tegen Tsjechië werd een demonstratie. Oranje won met liefst 21-3 en plaatste zich daarmee overtuigend voor de laatste vier. Vervolgens werd ook Slovenië aan de kant gezet, waardoor Nederland opnieuw mocht strijden om de Europese titel.

Uitstekende start in de finale

In de finale tegen Spanje begon Nederland uitstekend. Oranje maakte weinig fouten en wist met meerdere rake tweepunters snel afstand te nemen. Op een gegeven moment bedroeg het verschil zelfs negen punten en leek Nederland zonder al te veel problemen op weg naar de titel.

Spanje gaf zich echter niet gewonnen en maakte het in het tweede gedeelte van de wedstrijd alsnog spannend. De Spaanse basketbalsters kwamen steeds dichterbij, maar de eerder opgebouwde Nederlandse voorsprong bleek groot genoeg. Bij een eindstand van 16-13 was het Europese goud opnieuw voor Oranje.

Bijzonder succesvolle periode

Daarmee zet Nederland een bijzonder succesvolle periode in het 3x3-basketbal voort. Het succes beperkt zich bovendien niet tot Europa. In 2025 werden de Nederlandse vrouwen ook wereldkampioen.