FIFA slaat na harde taal van UEFA richting Gianni Infantino terug en komt met beschuldiging

Redactie Sportnieuws.nl • 3 september 2026 om 20:52 / Update: 51 minuten geleden
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
FIFA slaat na harde taal van UEFA richting Gianni Infantino terug en komt met beschuldiging
i

Gianni Infantino © Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 3 september 2026 om 20:52 / Update: 51 minuten geleden

De situatie rondom FIFA-baas Gianni Infantino blijft de gemoederen bezighouden. Nadat de UEFA in klare taal duidelijk maakte geen vertrouwen meer te hebben in de Zwitser en waarschuwde een strafzaak te beginnen, heeft de wereldvoetbalbond teruggeslagen.

De FIFA beschuldigt de UEFA ervan een 'lastercampagne' te voeren tegen Infantino. Het blijkt uit een gerechtelijk document dat persbureau Reuters heeft ingezien. De UEFA en FIFA staan lijnrecht tegenover elkaar vanwege onder meer een veelbesproken idee van Infantino.

De Zwitser opperde na het WK voetbal om een deel van het toernooi aan particuliere investeerders te verkopen. Dat schoot bij onder meer de UEFA en veel andere landen in het verkeerde keelgat. De Europese bond liet vervolgens meermaals weten geen vertrouwen meer in de baas van de FIFA te hebben.

De UEFA maakte vorige week bekend strafrechtelijke procedures tegen Infantino voor te bereiden. De UEFA vroeg hiervoor een Amerikaanse federale rechtbank toestemming om getuigenverklaringen en documenten te verkrijgen van FIFA-vestigingen in de staat Florida.

Reactie van FIFA op UEFA

De FIFA kwam bij een rechtbank in New York met een reactie en laat er geen misverstand over bestaan. Volgens de wereldvoetbalbond heeft de UEFA een heel ander belang. "Hoewel deze aanvragen eruitzien als juridische stukken met titels en dossiernummers, zijn het weinig meer dan persberichten ter ondersteuning van de lastercampagne van de UEFA tegen FIFA en haar leiding."

De FIFA en Infantino trokken het commercialiseringsplan na de vele kritische reacties in, maar dat is voor onder meer de UEFA niet genoeg. Reuters heeft contact opgenomen met de FIFA en de UEFA voor een reactie.

Rel voor, tijdens en na WK voetbal

Infantino is al maandenlang veelbesproken. Zijn innige band met de Amerikaanse president Donald Trump werd al veelvuldig bekritiseerd, onder meer door het toekennen van de door de FIFA plots speciaal in het leven geroepen FIFA Peace Prize. Dat gebeurde nadat Trump niet de Nobelprijs voor de Vrede toegekend kreeg.

Tijdens het WK voetbal vond er een dieptepunt plaats. De Amerikaanse spits Folarin Balogun kreeg een rode kaart, maar zijn schorsing werd na bemoeienis vanuit het Witte Huis aangepast, waardoor hij in de achtste finale tegen België gewoon kon spelen. Dat leverde wereldwijd veel reacties op. Het plan van Infantino om het WK deels te verkopen aan investeerders was de druppel voor veel bonden. In 2027 vinden er FIFA-presidentsverkiezingen. Daar wil Infantino zich herkiesbaar stellen.

KNVB is klaar met Gianni Infantino

De KNVB liet enkele dagen geleden al blijken het niet meer in Infantino te zien zitten. "Wij zijn van mening dat FIFA vanaf 2027 nieuw leiderschap nodig heeft. Maar een nieuwe president alleen is niet genoeg. Ook de manier waarop FIFA wordt bestuurd, moet veranderen."