Dit is de scheidsrechter bij Ajax - PSV: eerste topper ooit voor 35-jarige arbiter

Redactie Sportnieuws.nl • 31 augustus 2026 om 16:35 / Bijgewerkt op 5 september 2026 om 19:23
Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Dit is de scheidsrechter bij Ajax - PSV: eerste topper ooit voor 35-jarige arbiter
i

Scheidsrechter Sander van der Eijk krijgt zijn allereerste topwedstrijd ooit in de Eredivisie. ©Getty Images

Volg Sportnieuws.nl op Google DiscoverStel Sportnieuws.nl als voorkeursbron in op Google
Redactie Sportnieuws.nl • 31 augustus 2026 om 16:35 / Bijgewerkt op 5 september 2026 om 19:23

Ajax - PSV is zaterdagavond de eerste topper van het Eredivisie-seizoen. Alle ogen zijn gericht op de Johan Cruijff Arena en ongetwijfeld ook weer op de arbitrage. De KNVB heeft voor een 'groentje' gekozen als scheidsrechter voor Ajax - PSV.

Scheidsrechter Sander van der Eijk fluit zaterdag de topper tussen Ajax en PSV in de Eredivisie. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het is de eerste topwedstrijd van het seizoen tussen twee clubs uit de traditionele top 3. De aftrap in de Johan Cruijff Arena is om 20.00 uur.

Debuut in topper

Van der Eijk leidde in zijn carrière nog niet eerder een onderlinge wedstrijd tussen Ajax, PSV en Feyenoord. De 35-jarige scheidsrechter fluit sinds 2019 in de Eredivisie en is namens de KNVB ook actief in het Europees voetbal. Hij krijgt vanuit de video-arbitrage hulp van de gerenommeerde VAR Pol van Boekel.

NEC - Feyenoord 1-3

Feyenoord maakte in het voorgerecht voor de topper korte metten met de twijfels over de vorm van de Rotterdammers. Op bezoek bij NEC, een zeer lastige uitwedstrijd de afgelopen jaren, bleef de ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst foutloos op vreemde bodem. Wel was er gedoe over sterspeler Anis Hadj Moussa.

De nog foutloze koploper AZ gaat op bezoek bij Heerenveen en krijgt in het Abe Lenstra Stadion te maken met Jeroen Manschot als scheidsrechter. Danny Makkelie heeft de leiding over FC Groningen - FC Twente en Joey Kooij krijgt de degradatiekraker Telstar - Cambuur van de KNVB. De geblesseerde Bas Nijhuis, die wel weer aan het trainen is, heeft geen wedstrijd gekregen van de KNVB voor deze speelronde.