FIA bestraft Charles Leclerc niet: 'Deze zaken hebben hem rondetijd gekost'

Bart van der Wijst • 16:54, 09-04-2022 / Laatste Update: 15:47, 06-08-2024
FIA bestraft Charles Leclerc niet: 'Deze zaken hebben hem rondetijd gekost'
Bart van der Wijst • 16:54, 09-04-2022 / Laatste Update: 15:47, 06-08-2024

Pech voor Max Verstappen, opluchting voor Charles Leclerc. De polesitter van Ferrari krijgt geen straf van de FIA vanwege te langzaam rijden tijdens de kwalificatie. Dat maakten de stewards bekend.

Leclerc, Yuki Tsunoda en Guanyu Zhou moesten zich melden bij de FIA vanwege een te langzame inlap. De FIA had een richttijd ingesteld, maar daar voldeden de bovengenoemde coureurs niet aan.

Cool down lap

Volgens de FIA begon Leclerc aan een ronde die was bedoeld als cool down lap, zonder de intentie om naar binnen te gaan. Halverwege de ronde werd besloten toch wel naar binnen te gaan. Leclerc kreeg vervolgens te maken met verkeer en probeerde daarbij andere coureurs niet in de weg te zitten.

Rondetijd

FIA redeneert vervolgens zo: "Deze zaken hebben hem significant veel rondetijd gekost. Daardoor kwam Leclerc boven de voorgeschreven tijd uit, maar de stewards aanvaarden de onderbouwing van de coureur wel en vinden ook dat hij verstandig heeft gehandeld gezien de omstandigheden".

En daarom is er "geen verdere actie nodig".