De internationale media komen superlatieven te kort om de spectaculaire Grand Prix van Azerbeidzjan te omschrijven. Max Verstappen wordt door de buitenlandse kranten en websites echter massaal genegeerd. Alle aandacht gaat uit naar McLaren met winnaar Oscar Piastri en punteninloper Lando Norris. De Nederlander wordt slechts sporadisch genoemd.
De aandacht gaat vanzelfsprekend ook uit naar de crash vlak voor het einde van Sergio Pérez en Carlos Sainz. Gazzetta dello Sport heeft nog wel het toetsenbord gebruikt om Verstappen te omschrijven. "Anoniem en zoals altijd geplaagd door problemen", waren de Italiaanse woorden voor de race van Verstappen op het stratencircuit van Bakoe.
Bijrol voor Verstappen in 'enerverende race'
Verder nemen de internationale media de door hen beschreven 'bijrol' van Verstappen zo serieus dat ze zelf ook een bijrol hebben ingerumd voor de leider in de WK-stand. Vooral Norris wordt geprezen door zijn inhaalrace. Hij ging van P15 naar uiteindelijk P4 en kon door de snelste rondetijd in totaal 3 punten inhalen op Verstappen. De achterstand is nog altijd 59 punten.
'Norris verslaat Verstappen in buitengewoon sterk optreden'
De BBC prijst hun landgenoot Lando Norris en spreekt van een "buitengewoon sterk optreden". "Norris versloeg Verstappen en zijn teamgenoot Oscar Piastri won een boeiende GP van Azerbeidzjan". Volgens het Britse medium had Norris "dit nooit verwacht op een dag waarop hij verwacht werd terrein prijs te geven op Verstappen".
The Sun melkt vooral de crash van Pérez en Sainz uit en spreekt van een pijnlijk tik van McLaren richting Red Bull. Daar wordt vooral gewezen naar de wisseling van de wacht in het constructeursschap. Red Bull moest zijn leidende positie afstaan aan McLaren. Toch was er verderop nog wel wat te melden over de Nederlander. "Verstappen had weer een waardeloze dag met gripproblemen en een volgende klap in zijn geloof in Red Bull."
Veel media vonden de race in Bakoe een zeer enerverende en Sky Sports gaat nog een stapje verder door ook de battle van Norris en Verstappen als een "close one" te omschrijven. Echter, was het wel duidelijk dat er voor Verstappen door zijn problemen met de auto niets te strijden viel.
BILD ziet het positiever in voor Verstappen met 'verkeerde winnaar'
Bij de Oosterburen nam BILD het enigszins op voor Max Verstappen. Zij stellen namelijk dat het allemaal wel meeviel voor de Nederlander. Zo had McLaren de "verkeerde winnaar" met Piastri en sprokkelde Norris "slechts een schamele" 3 punten. Met nog 7 races te gaan en een voorsprong van 59 punten voor Verstappen ziet BILD het positief in.
Waar de Duitse krant het heeft over "slechts" 3 punten, heeft MARCA het over "slechts 59 punten". De Madrileense sportkrant vreest dat die voorsprong van Verstappen te klein is en prijst Norris met een "geweldige remontada".