Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
De zege van de Brewers betekende de beslissende overwinning in de best-of-seven-reeks om de titel in de Amerikaanse Major League (MLB). De Rays van de Nederlandse honkbalinternational Richie Palacios (29) wonnen slechts één duel. De club uit Tampa won de World Series nog nooit.
Historische zege in 2000
Murphy was in het verleden twee keer als bondscoach aan Nederland verbonden. Hij maakte vooral naam toen Nederland op de Olympische Spelen van 2000 in het Australische Sydney een historische overwinning op Cuba behaalde. Murphys grootmoeder aan zijn moeders kant was Nederlands.
Na de zege was er veel aandacht voor de uitblinkende Jacob Misiorowski van de Brewers. Murphy bleef bescheiden over zijn rol. "Je kunt alles wel goed op papier zetten en hopen dat mijn spelers presteren zoals statistieken voorspellen", zei hij. "Maar zo loopt het niet altijd. Ik kies wat volgens mij het beste is. Ik heb vertrouwen in mijn spelers en ben vooral tevreden over hoe ze zich dit jaar mentaal hebben gehouden. Zij hebben voor zichzelf een kans gecreëerd om dit te winnen."
Catcher William Contreras van Milwaukee Brewers werd verkozen tot beste speler van de World Series. Hij won eerder dit jaar de World Baseball Classic met zijn geboorteland Venezuela. Hij is de achtste catcher die deze prijs heeft gewonnen.
)