Er was zaterdagmiddag een wel héél bizar moment tijdens het oefenduel tussen Fortuna Sittard en FC Metz. Scheidsrechter Mathilde Demoncay liep namelijk een hersenschudding op. De Franse arbiter kon niet verder en moest zich laten vervangen.
Het ging in de 38ste minuut van de oefenwedstrijd tussen FC Metz en Fortuna Sittard goed mis voor Demoncay. Fortuna-aanvaller Lequincio Zeefuik werd stevig aan zijn shirt getrokken door Metz-speler Jessy Deminguet, waarna de emoties hoog opliepen. Spelers van beide teams zochten elkaar op en er ontstond een flink opstootje.
Hersenschudding voor Demoncay
Scheidsrechter Demoncay probeerde de kemphanen uit elkaar te halen, maar kwam daarbij hard ten val in het gedrang. Al snel werd duidelijk dat de arbiter niet verder kon fluiten. Demoncay hield aan het incident zelfs een hersenschudding over, waarna één van de grensrechters haar taken overnam.
Excuses van spelers na afloop
Na het laatste fluitsignaal was er veel aandacht voor Demoncay, die zichtbaar aangeslagen was door het incident. Spelers van zowel Fortuna Sittard als FC Metz zochten haar op om persoonlijk hun excuses aan te bieden voor de uit de hand gelopen situatie. Daarbij kreeg de arbiter ook een shirt van de Franse club overhandigd als steunbetuiging en blijk van respect. Volgens Franse media maakte Demoncay het, ondanks haar hersenschudding, verder naar omstandigheden goed.
Teleurstellende middag
Sportief gezien kende Fortuna een teleurstellende middag. De Limburgers verloren het oefenduel met 3-1. Justin Hubner maakte het enige doelpunt namens de ploeg uit Sittard. Fortuna begint op 8 augustus aan het nieuwe Eredivisie-seizoen met een lastige uitwedstrijd tegen landskampioen PSV.
🚨 Laatste nieuws en opmerkelijke zaken uit de Eredivisie.
🎥 Sportnieuws.nl De Maaskantine, wekelijkse show met Robert Maaskant.
📱 Download onze Sportnieuws.nl App en stel jouw favoriete club in.
🔔 Volg ons via Google Discover, met direct jouw persoonlijke voorkeuren.
,fit(480:))