In iets meer dan een maand tijd worden er 4 grote internationale schaatstoernooien afgewerkt in Thialf. Om dit in cornatijd voor elkaar te krijgen, moeten de schaatsers de komende 5 weken in een bubbel leven. Voor sommigen de absolute hel, maar anderen - zoals Jutta Leerdam - kijken er eens tuk positiever tegenaan.
Kjeld Nuis is net als iedere Nederlandse topschaatser aan het opwerken naar het OKT (olympisch kwalificatie toernooi). De 36-jarige veteraan weet precies wat er nodig is in de voorbereiding voor dat cruciale meetmoment, maar kan ook nog genieten.
Het Nederlandse marathonschaatsen krijgt er vanaf volgend seizoen een bijzonder team bij. In de Topdivisie, het hoogste niveau, verschijnt 'Arbeidsrecht De Graaf' met liefst drie broers aan de start. Dat zijn niet zomaar willekeurige broers. De Haasjes-familie is dan namelijk samen en gaat bijna compleet jagen op de gevestigde namen.
Sportief gezien heeft Jutta Leerdam de komende maanden één groot doel: een gouden medaille winnen op de Olympische Spelen in Milaan. Maar buiten het ijs worden er al grote dromen waargemaakt. De topschaatsster deelt trots beelden van zichzelf, want ze heeft een bijzonder nieuwtje waardoor er volgens Leerdam 'een droom uitkomt'.
Femke Kok schittert al het hele schaatsseizoen en ook bij de World Cup in Hamar was ze afgelopen weekend weer de beste op de 500 meter. De topschaatsster is op die afstand ook de grote favoriete voor olympisch goud, maar moet zich op het OKT nog wel voor de Spelen zien te plaatsen. Kok ziet zelf op weg naar Milaan nog een groot gevaar en dat baart ex-tophockeysters Ellen Hoog en Naomi van As in de wekelijkse Sportnieuws.nl-podcast zorgen.
Femke Kok werd in 2023 voor het eerst individueel kampioen op de WK afstanden. De Nederlandse topschaatsster was de beste op de 500 meter. Het schaatspak waarin ze destijds reed, wordt nu geveild voor een bijzonder doel.