Opvallende chauffeur reed Marijke Groenewoud naar Utrecht voor marathon: 'Paar rode stoplichten gepakt'
i

Marijke Groenewoud © ANP

Opvallende chauffeur reed Marijke Groenewoud naar Utrecht voor marathon: 'Paar rode stoplichten gepakt'

07:45, 17-02-2025 / Laatste Update: 12:57, 17-02-2025

Marijke Groenewoud won drie titels op het NK afstanden in Thialf, maar tussendoor schreef ze ook nog eens de schaatsmarathon van Utrecht op haar naam. Daarmee is ze nu samen met Danielle Bekkering recordhouder qua aantal marathonzeges in een seizoen (15), maar Groenewoud gaat over twee weken voor overwinning zestien. Ook vertelt ze over haar bijzondere chauffeur tijdens de drukke weekenden.

In de schaatspodcast van de NOS vertelt Groenewoud hoe ze in Utrecht haar vijftiende marathonzege van het seizoen pakte. "Ik heb me de hele wedstrijd wel een beetje verstopt, maar de eindsprint gelukkig gewonnen. Ik had nu veertien overwinningen op mijn naam staan dit seizoen. Hoe vaak maak je dat mee. Ik kon nu het record evenaren en in Groningen zelfs nog echt pakken. Dat is iets speciaals en dat wilde ik niet voorbij laten gaan."

Daarmee verklapt Groenewoud dus ook dat ze over twee weken aan de start zal staan van de marathon in Groningen. In datzelfde weekend vindt ook de wereldbeker in Heerenveen plaats. "Ik denk dat ik dat wel ga doen ja. Moet ik geen podium rijden hoor ik al, want dan ga ik het niet halen, zeiden ze. Tijdens een interview vertelden ze me dat ik het met een podium op de 3 kilometer niet zou redden qua tijd."

Schaatssensatie Marijke Groenewoud komt met opvallende verklaring: 'Dat moet je gewoon niet doen'

17 februari 2025, 06:47

Marijke Groenewoud was afgelopen weekend dé uitblinker bij de vrouwen tijdens het NK afstanden in Thialf. Met de 1500 meter, drie kilometer en de massastart won ze drie titels tijdens de Nederlands kampioenschappen na een aantal weken waarin ze niet fit was. Toch was niet alles rozengeur en maneschijn na het NK. Groenewoud was ook kritisch op haar eigen vijf kilometer.

Krap tijdsschema

De starttijden van de marathon worden doorgaans niet aangepast op het schema van Groenewoud tijdens een langebaantoernooi. Zo zit er tussen de drie kilometer tijdens de World Cup in Heerenveen en de start van de marathon in Groningen slechts anderhalf uur. “Het zou kunnen. Groningen is niet zo ver”, is Groenewoud optimistisch.

Bijzondere chauffeur

Ook afgelopen weekend was de tijd erg krap tussen de afstanden op het NK en de start in Utrecht. Groenewoud had echter een bijzondere chauffeur die haar naar de marathon bracht. "Toen was het Jillert (Anema red.) die me erheen heeft gereden." Tafelgenoot Mark Tuitert moet lachen als Groenewoud vertelt over haar coach als chauffeur. “Die houdt zich vast niet aan de snelheidslimiet.”

Volgens Groenewoud houdt Anema zich aan de snelheid als hij haar naar de marathons rijdt, maar andere boetes komen mogelijk nog wel binnen bij Team Zaanlander. "Ik stap in en hij probeert mij dan zo snel en zo veilig mogelijk daar te krijgen. Ik kwam nu vijftig minuten voor de start aan, dus dat ging eigenlijk perfect. Het viel mee. 130, 135, niet veel harder. Aan het einde begon hij bij een paar rode stoplichtjes te foeteren. Toen zei hij, ik ga gewoon. Ik hoop dat we niet geflitst zijn."