Diede de Groot kan dit weekend een levende legende worden. Ze staat namelijk in de finale van US Open en als ze die wint, heeft ze de Golden Slam te pakken. De Golden Slam! In 1 jaar zeges op Wimbledon, US Open, Australian Open, Roland Garros én de Olympische/Paralympische Spelen.
De Groot is een rolstoeltennisster en deed deze zomer mee aan de Paralympische Spelen. In de finale van US Open, dit weekend, speelt zij tegen de Japanse Yui Kamiji of de Britse Jordanne Whiley.
In de halve finale won De Groot dik van Aniek van Koot, ook haar dubbelpartner. Het werd 6-1, 6-0 en de pot was na driekwartier afgelopen.
Steffi Graf pakte in 1988 de Golden Slam. Zij is tot nu toe de enige tennisser die dat kunstje heeft geflikt.