Argentinië swingt in Wembley en verpest afscheid Giorgio Chiellini

Rick Kraaijeveld • 00:45, 02-06-2022 / Laatste Update: 15:23, 06-08-2024
Argentinië swingt in Wembley en verpest afscheid Giorgio Chiellini
Rick Kraaijeveld • 00:45, 02-06-2022 / Laatste Update: 15:23, 06-08-2024

Argentinië, dat momenteel in bloedvorm is, heeft wederom een fantastische wedstrijd op de mat neergelegd. In de wedstrijd tussen de winnaar van Copa América en het Eureopees Kampioenschap, heeft Argentinië met 3-0 gewonnen van Italië. Smaakmakers waren Lautaro Martínez, Lionel Messi en Ángel Di Maria. De La Finalissima is voor Argentinië. Het was tevens het afscheid van Giorgio Chiellini, dat eindigde in mineur.

Argentinië was vanaf moment 1 al beter in de wedstrijd tegen Italië. Italië had de 1e schoten op doel via Giacomo Raspadori en Andrea Belotti, maar echt gevaarlijk waren die kansen niet. Nee, de 1e echt gevaarlijke kans was voor Argentinië. Na strak combineren ín de 16 van Italië kwam de bal voor de rechtervoet van Messi, die de bal in de handen van Gianluigi Donnarumma schoot.

Maar, 1 minuut later schoot Lautaro Martínez alsnog de bal langs Donnarumma. Messi had een fantastische individuele actie in huis en draaide weg bij Di Lorenzo. Hij liep de 16 in en kon afleggen op Martinez, die alleen maar tegen de bal aan hoefde te lopen. 1-0 voor Argentinië.

Argentinië gaat lekker door

Argentinië had daarna gelijk de smaak te pakken, Italië absoluut niet meer. Vlak voor rust was het namelijk weer raak. 3 schakels had Argentinië maar nodig om een doelpunt te produceren. Keeper Emiliano Martínez schoot de bal naar Lautaro Martínez. Hij controleerde bal in 1 keer op de middenlijn en draaide snel weg bij Leonardo Bonucci. Een sprint richting de goal werd ingezet. Giorgio Chiellini moest kiezen: instappen of bij Di Maria blijven, maar Di Maria was al weg. Hij kreeg de bal diep gestuurd door Martínez en chipte de bal loepzuiver over Donnarumma heen.

Swingen geblazen in het 2e bedrijf

Na rust bleef Chiellini in de kleedkamer achter, waardoor hij dus een nogal vervelend einde van zijn interlandcarrière heeft. Argentinië had hun eigen feestje en maakten van de 2e helft een heuse galavoorstelling met sterren van de show: Di Maria en Messi. Di Maria zette in de 59e minuut zelf een aanval op. Vanaf rechtsback speelde hij een crosspass naar de linkerkant. Nog geen 15 seconde later kreeg hij de bal op randje 16 van Italië. Hij legde aan en krulde de bal richting de kruising, maar Donnarumma redde katachtig.

Halverwege de 2e helft verraste Bonucci nog bijna zijn eigen doelman door een pass helemaal verkeerd aan te spelen.

Messiaans

Messi was echt weer even de Messi zoals we hem kennen, alle kritiek die hij bij PSG krijgt, speelde hij hier van zich af. Snelle passeerbewegingen, mooie passjes en de honger om de bal te veroveren. Hij had het allemaal weer. Vooral de samenwerking met Di Maria was erg goed. Vlak voor tijd gaf Messi nog een assist op Dybala, die mocht nog even scoren tegen veel van zijn oud-teamgenoten. Hij plaatste de bal vanaf rand 16 keurig binnenkant paal binnen. Het is weer een prijs die Messi als kapitein van zijn land in ontvangst mag nemen.