Frenkie de Jong blij met 3-4-2-1: 'Het gevoel over het nieuwe systeem is heel goed'

Eimert Pruis • 18:06, 25-03-2022 / Laatste Update: 15:53, 06-08-2024
Frenkie de Jong blij met 3-4-2-1: 'Het gevoel over het nieuwe systeem is heel goed'
Eimert Pruis • 18:06, 25-03-2022 / Laatste Update: 15:53, 06-08-2024

Frenkie de Jong heeft vertrouwen in het systeem waarin Oranje voortaan gaat spelen. De middenvelder van FC Barcelona en de andere internationals maken daar deze week in Zeist, onder leiding van bondscoach Louis van Gaal, voor het eerst kennis mee.

"We hebben heel veel tactisch getraind en 11 tegen 11 gespeeld", aldus De Jong, die het zaterdag met Oranje in een oefenwedstrijd opneemt tegen Denemarken. "Het gevoel is heel goed. Het heeft tijd nodig, maar we hebben er in korte tijd wel stapjes in gezet. Het kan ons als team veel mogelijkheden bieden."

Van 1-4-3-3 naar 1-3-4-2-1

Tot dusverre speelde het Nederlands elftal onder Van Gaal, die de doelman altijd meerekent in zijn systeem, in een 1-4-3-3-formatie. Dat wordt nu 1-3-4-1-2, omdat de bondscoach denkt dat de kans op succes daarmee het grootst is. "Of dit systeem mij beter past? Dat weet ik niet", zei De Jong. "Maar het kan mij goed passen. De afgelopen dagen waren goed. Iedereen is altijd blij om hier te zijn. De sfeer in het team is goed en we hebben goed kunnen trainen. Qua energie en houding is er weinig anders, maar natuurlijk is het wel even anders omdat we een nieuw systeem implementeren. Met mij persoonlijk gaat het ook goed. Bij Barcelona zijn we als team beter gaan spelen, waardoor ik ook beter ben gaan spelen. We hebben er in januari ook goede spelers bij gekregen, dus we hebben veel meer opties en dat zie je duidelijk terug."

Eriksen

De Jong werd ook gevraagd of hij uitkijkt naar zijn duels met Christian Eriksen, die na 9 maanden terug is bij de nationale ploeg van Denemarken na zijn hartstilstand op 12 juni. "Wij zagen het vorig jaar in Zeist misgaan met Christian Eriksen, we zaten toen met z'n allen te kijken een dag voor onze 1e wedstrijd op het EK. We hadden jongens in de selectie die hem persoonlijk kennen. Dat was een enorme shock voor de groep toen. Het zorgt er niet voor dat je meer gaat relativeren, maar het was zeker heel erg schrikken toen voor veel jongens, ook voor mij."